Tanzánie - divoké srdce Afriky -v Lidových Sadech

Ve čtvrtek 12.října jsme se spolu se 7.A zúčastnili geografického projektu společnosti Svět kolem nás - Tanzánie. Celou podívanou nás provázel Honza- jeden z cestovatelů, který tuto dobrodružnou výpravu absolvoval. Filmovou projekci doplňoval  svým vyprávěním a poutavými zážitky. Dozvěděli jsme se například, proč se Tanzánie jmenuje Tanzánie a ne Tanganjika, jak žijí domodí obyvatelé a bývalí bojovníci Masajové, co jedí a co pijí nejen dospělí, ale i jejich děti, jak těžké je zde cestovat autem a ke konci pořadu jsme se podívali na rodný ostrov Fredieho Mercuryho - Zanzibar.

Většině dětí se pořad líbil, učitelům taktéž.

Odkaz na video:   https://vimeo.com/389115669                                                                                    J. Gajdošová