Základní škola Liberec Barvířská

Vlasta

Školní rok 2017/2018

Celoroční hra "Sportovní hrátky"

2. oddělení - 2.A, 2.B (Kája Jelen, Nikolka Pospíšilová, Kuba Krejsa, Maty Šnajdárek, Martin Škaloud a Ondra Vávra)

vychovatelka:  Vlasta Blahová

Říjen - Skákanda

Během října jsme se věnovali skokům všeho druhu

- Úkol měsíce byl skákání přes švihadlo. Většina z dětí se po měsíčním trénování podstatně zlepšila

- Skákali jsme panáka a vyzkoušeli si "Školku se švihadlem"

- Zkoušeli jsme si skok z místa

- Na internetu jsme si vyhledali a podívali se na : skok do dálky, trojskok, skoky do vody i skoky na trampolíně

- Zpívali jsme písničky, ve kterých se skáče

- Připomněli jsme si "Světový den mazlíčků

- Pracovali jsme s vylisovanými listy. Děti samostatně vyráběly pomocí listů ptáčky, víly, strašidla. Zařadili jsme také       společnou práci a vytvořili si Sluníčko, které zdobí naši hernu

- Poslední den v měsíci nás čekalo "Strašidelné odpoledne". Moc jsme si ho užili a pochutnali jsme si také na dobrotách od maminek. I my jsme si vytvořili pár dobrot z jablíček.

Některé děti již donesly zelená trička - děkuji. Prosím i zbytek o donesení triček, budeme je potřebovat jako dresy při společných setkáních.

10.11.  od 16:30h Martinský průvod. Pokud máte zájem, nahlaste se prosím do středy 8.11. (počet dětí + dospělých)

foto z akcí na adrese:  http://sdbarvirska.rajce.idnes.cz/

Svatý Martin nepřijel na bílém koni (Novotná)

Již tradičně jsme se společně sešli v Martinském průvodu.

ZÁKLADNÍ KOLO FLORBALOVÉ SOUTĚŽE STARŠÍCH ŽÁKŮ (Václav)

Úterý 7.11.2017 bylo na naší škole vyhrazeno k sehrání základní skupiny florbalové postupové soutěže starších žáků.