Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Ekologický workshop

Páteční ekologický workshop „Hodina pro Zemi“

V pátek dne 26.4. 2024 probíhala na naší škole dobrovolná akce ve stylu „Hodina pro Zemi.“ Jednalo se tentokrát o velké množství praktických ekologických aktivit, které měly za cíl rozvíjet v dětech ekologické cítění, přiblížit jim více život v přírodě, naučit je praktickým dovednostem a péči o okolí naší školy.

Aktivity byly organizovány jako dobrovolné a žáci si vybírali sami a zapisovali se na papírové archy dle svých možností a schopností. Mezi aktivity, které se realizovaly byly například: obnova hmyzího hotelu, výroby květnaté loučky, čistění jezírka, vyčistění broukoviště, sběr odpadků v okolí školy, výroby pítka pro hmyz a ptáky, instalace ptačích budek, sázení keřů, aj..

Počasí bylo příznivé a žáci odvedli velký kus práce. Společnými silami se podařilo zkrášlit okolí školy a nyní už nezbývá nic jiného než se kochat, jak nové záhonky, stromky a bylinky budou zdobit zahradu naší školy a pozorovat život drobných živočichů a ptactva.

Za organizaci akce děkujeme paní učitelce Evě Dolečkové, parlamentu, všem učitelům, kteří se podíleli na organizaci aktivit či pomáhali s dozory a suplováním.

1. Wollrabová