Předvánoční židovská Praha

Ve středu 13.12. jsme se vydali spolu se třídou 7.A autobusem do Prahy. Naším cílem byly židovské památky. Navštívili jsme Židovské muzeum, synagogu i statý živovský hřbitov, který má neskutečné kouzlo (a svá tajemství). Dověděli jsme se informace o židovských zvycích, symbolech i rituálech např.při židovském sňatku. Velmi na nás dýchla temná minulost židovského národa za 2.světové války a vůbec celá Židovská čtvrť je opravdu kouzelná a svým způsobem záhadná.

Podívali jsme se zároveň na předvánoční Staroměstské náměstí a užili si místní atmosféru vánočních trhů.