Divizna- Zvířata v ohroření

V pátek 10.11. jsme měli naplánovanou cestu do Divizny, tentokrát na pořad o lidech a zvířatech, kteří jsou díky lidské činnosti ohrožena.

Zopakovali jsme si spoustu věcí z přírodopisu i zreměpisu- např. biomy a co v nich roste a jací živočichové zde mají svůj domov. Dozvěděli jsme se, jakými způsoby jsou tato zvířata ohrožována a jak je lze alespoň částečně chránit- jakou úlohu zde hrají zoologické zahrady a co můžeme udělat přímo my sami.

Po teoretické části jsme se šli podívat i na živá zvířata. Celou dobu nás provázeli Michal s Ondrou, kteří o zvířatech vědí spoustu zajímavostí a krásně nám o nich vyprávěli :-).

J. Gajdošová