26.3. Muzeum - Hody, hody, do Provody

V úterý jsme navštívili muzeum, kde na nás čekal program zaměřený na nadcházející svátky jara - Velikonoce. Dozvěděli jsme se vše o tom, jak dříve vypadala lidová oslava těchto svátků a jaké k ní patřily symboly a zvyky. Povídali jsme si o jednotlivých dnech, které předcházejí Velikonocům a také jsme si zopakovali, jaký je hlavní důvod oslavy těchto svátků. Nakonec jsme společnými silami upletly 3 obrovské pomlázky a do školy jsme si donesli ještě nějaké tvořivé vyrábění, které na nás bude čekat po Velikonocích.