Základní škola Liberec Barvířská

Vědomostní soutěž (Húsková)

V závěru tohoto školního roku čekala šestici sportovců ze sedmé a šesté třída ještě jedna sportovně – vědomostní akce.  Jednalo se o soutěž s názvem 7:0 pro němčinu, kterou již sedmým rokem v Praze pořádá Goethe Institut ve spolupráci s Česko-německou fotbalovou školou a Fotbalovou asociací ČR. Cílem bylo nasbírat co nejvíce bodů za znalosti fotbalové terminologie v němčině – ta byla ověřována formou pexesa, ve kterém se chlapcům příliš nevedlo, dále měli prokázat znalosti o německých, ale i evropských fotbalových klubech – ty byly zjišťovány formou kvízu v německém jazyce a kluci si vedli velmi dobře. Po malém obědě již sportovce čekal fotbalový zápas  dvanácti týmů, jejichž výsledky také promluvily do celkového pořadí.
Hrálo se s ohledem na velmi teplé počasí 3 + brankář, aby se mohlo častěji střídat. První dva zápasy Tomáš Stibor, Martin Svrček, Standa Mrskoš, Martin Vaňátko, Adam Kobera s Tondou Merglem v brance s přehledem vyhráli, ve třetím ale narazili na budoucího celkového vítěze soutěže FC Truhla, i s ním ale vybojovali velmi pěkný výsledek 4:3. Kvalitní výkon podali i v závěrečném kole a po součtu bodů ze všech částí soutěže získali v konkurenci dvanácti týmů super páté místo.
Na vítěze jsme letos neměli, ale jsme o cennou zkušenost bohatší a ti, kteří se ještě příští rok vejdou do této věkové kategorie, jsou připraveni o hlavní cenu - víkend v Berlíně u Hertha Berlín - znovu bojovat. Děkuji všem zúčastněným žákům za zodpovědnou přípravu a hlavně za aktivní přístup ke hře ve  všech částech soutěže.

Olga Húsková
 

Vědomostní soutěž (Húsková) Vědomostní soutěž (Húsková) Vědomostní soutěž (Húsková) Vědomostní soutěž (Húsková)

Důležité odkazy

Třídy

Školní družina

Aktuality
Svatý Martin nepřijel na bílém koni (Novotná)

Již tradičně jsme se společně sešli v Martinském průvodu.

ZÁKLADNÍ KOLO FLORBALOVÉ SOUTĚŽE STARŠÍCH ŽÁKŮ (Václav)

Úterý 7.11.2017 bylo na naší škole vyhrazeno k sehrání základní skupiny florbalové postupové soutěže starších žáků.