Základní škola Liberec Barvířská

Vědomostní soutěž (Húsková)

V závěru tohoto školního roku čekala šestici sportovců ze sedmé a šesté třída ještě jedna sportovně – vědomostní akce.  Jednalo se o soutěž s názvem 7:0 pro němčinu, kterou již sedmým rokem v Praze pořádá Goethe Institut ve spolupráci s Česko-německou fotbalovou školou a Fotbalovou asociací ČR. Cílem bylo nasbírat co nejvíce bodů za znalosti fotbalové terminologie v němčině – ta byla ověřována formou pexesa, ve kterém se chlapcům příliš nevedlo, dále měli prokázat znalosti o německých, ale i evropských fotbalových klubech – ty byly zjišťovány formou kvízu v německém jazyce a kluci si vedli velmi dobře. Po malém obědě již sportovce čekal fotbalový zápas  dvanácti týmů, jejichž výsledky také promluvily do celkového pořadí.
Hrálo se s ohledem na velmi teplé počasí 3 + brankář, aby se mohlo častěji střídat. První dva zápasy Tomáš Stibor, Martin Svrček, Standa Mrskoš, Martin Vaňátko, Adam Kobera s Tondou Merglem v brance s přehledem vyhráli, ve třetím ale narazili na budoucího celkového vítěze soutěže FC Truhla, i s ním ale vybojovali velmi pěkný výsledek 4:3. Kvalitní výkon podali i v závěrečném kole a po součtu bodů ze všech částí soutěže získali v konkurenci dvanácti týmů super páté místo.
Na vítěze jsme letos neměli, ale jsme o cennou zkušenost bohatší a ti, kteří se ještě příští rok vejdou do této věkové kategorie, jsou připraveni o hlavní cenu - víkend v Berlíně u Hertha Berlín - znovu bojovat. Děkuji všem zúčastněným žákům za zodpovědnou přípravu a hlavně za aktivní přístup ke hře ve  všech částech soutěže.

Olga Húsková
 

Vědomostní soutěž (Húsková) Vědomostní soutěž (Húsková) Vědomostní soutěž (Húsková) Vědomostní soutěž (Húsková)