Sedmáci na prohlídce starého židovského města v Praze (Čarnogurská)

Ve středu 13. prosince se vydali žáci sedmých tříd na exkurzi do Prahy. Užili si bohatý program. Zúčastnili se badatelského programu v Židovském muzeu, v jehož rámci se seznamovali s židovskými tradicemi a svátky. Dvě skupinky dokonce předváděly inscenaci židovské svatby.
Žáci absolvovali také prohlídku staronové synagogy, jedné z nejvýznamnějších pražských památek. Dále jsme se podívali do Pinkasovy synagogy, která se stala velkým pomníkem českých židovských obětí holocaustu. Prošli jsme se také po starém židovském hřbitově, jehož atmosféra děti opravdu oslovila. Viděly dokonce hrob slavného rabína a učence Jehudy ben Becalela, známého jako rabbi Löw.
Po ukončení programu si žáci užili ještě procházku adventní Prahou a rozchod na Staroměstském náměstí, kde se občerstvili dobrotami z adventních stánků. Děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávený den a přejeme krásné prožití vánočních svátků!