Osmáci a deváťáci v Terezíně (Čarnogurská)

Ve středu 15. listopadu 2023 navštívili žáci 9.A a část žáků z 8.A a 8.B památník Terezín. Ačkoliv nám počasí příliš nepřálo, zahájili jsme výlet prohlídkou významných barokních památek v Litoměřicích. Následovala komentovaná prohlídka Malé pevnosti v Památníku Terezín. Žáci měli možnost si prohlédnout vězeňské cely, popraviště, spletité chodby Malé pevnosti i Muzeum ghetta.

Mohli se také zamyslet, jak se nacistický režim choval ke svým politickým nepřátelům a jakou roli sehrál Terezín v soustřeďování říšských Židů a jejich následné deportaci do vyhlazovacích táborů, zejména do Osvětimi.

Děkujeme zúčastněným žákům za zájem o téma a aktivní spolupráci s průvodcem.