Kdo číhá na netu? (Marková)

Kdo číhá na netu?

Ve středu 22.3. na naši školu zavítala agentura Kulturní pořady s divadelním představením „Kdo číhá na netu?“. V malé tělocvičně proběhly postupně dvě představení, protože agentura má nastudované dvě verze příběhu dle věku žáků – první je určena žákům  3. - 5. tříd, druhá verze pak žákům 6. - 9. třídy. Jak již sám název napovídá, jednalo se o program primární prevence zaměřený na bezpečné chování žáků na internetu. Přímo před diváky se odehrál příběh školáka Josífka, který díky internetu najde dívku Barunku, s níž si po krátkém dopisování přes internet domluví osobní setkání. V tu chvíli ovšem ještě netuší, že Barunka není žádná Barunka, dokonce není ani dívka... To byla základní zápletka celého příběhu. Žáci byli po celou dobu představení aktivně zapojeni do dění na jevišti. Podle vybrané verze pořadu hledali řešení vzniklé situace, telefonovali na krizovou linku, měli možnost ověřit si vlastní postřeh a získali mnoho důležitých informací i rad. Představení i přes vážnost tématu bylo laděno humorně a u žáků se setkalo s pozitivním ohlasem. Vhodně také doplnilo teoretické znalosti, jež naši žáci získali během série přednášek Městské policie na téma kyberšikana, které u nás v tomto školním roce absolvoval celý druhý stupeň.