Jarní zprávy ze školní družiny (Novotná)

Slunečné počasí nám dovoluje být stále více na naší zahradě a s radostí již očekáváme otevření velkého hřiště. Po zimě jsme se také pustili do společného úklidu v okolí naší školy a zahrady, kde jsme společně posbírali poházené odpadky.

Jelikož máme v měsíci dubnu převážně hry a činnosti spojené se střelbou, těšili jsme se na setkání s vojáky z bitvy  roku 1757.
Dětem se setkání velmi líbilo. Přesto se trochu zalekly, když vojáci předvedli svůj útok proti nepříteli. Odměnily je ale potleskem. Na Nerudově náměstí, kde jsme navštívili vojenský lazaret a byli přítomni u amputace nohy, tak veselo již nebylo.
I když zájem byl velký a děti by ještě rády zůstaly, museli jsme se vrátit zpět do školy. Snad jsme děti a rodiče inspirovali k zábavnému prožití sobotního odpoledne ve Vesci, kde se celá bitva odehrávala.