Základní škola Liberec Barvířská

Abeceda peněz (Šímová)

Třídám 5. A a 5. B se dostalo pocty být zařazeny do projektu Abeceda peněz, který připravila Česká spořitelna. Jde o program na podporu finanční gramotnosti. Děti si interaktivní formou osvojí nejen základní finanční pojmy, ale na modelu vlastní firmy si vyzkouší podnikat.
V pondělí 27. 1. 2018 jsme navštívili spořitelnu, kde jsme v soutěži  prokázali, že o financích již něco víme. Pak jsme si  po skupinách prohlédli celou pobočku. Nahlédli jsme do práce bankéřů, vyzkoušeli jsme si vybrat peníze z bankomatu, změnit PIN, paní pokladní nám ukázala bankovky zahraniční měny a dokonce i 1 000 000Kč.
Teď nás čeká spousta práce v naší firmě a je jen na nás, zda budeme úspěšní a proměníme své snažení v zisk.

Abeceda peněz (Šímová)

PŘESPOLNÍ BĚH (Jeništa)

Zúčastnili jsme se další sportovní akce, tentokrát přespolního běhu šesti členných družstev.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ (Jeništa)

Školní rok je již v plném proudu a také sportovní i kulturní akce.