Základní škola Liberec Barvířská

Abeceda peněz (Šímová)

Třídám 5. A a 5. B se dostalo pocty být zařazeny do projektu Abeceda peněz, který připravila Česká spořitelna. Jde o program na podporu finanční gramotnosti. Děti si interaktivní formou osvojí nejen základní finanční pojmy, ale na modelu vlastní firmy si vyzkouší podnikat.
V pondělí 27. 1. 2018 jsme navštívili spořitelnu, kde jsme v soutěži  prokázali, že o financích již něco víme. Pak jsme si  po skupinách prohlédli celou pobočku. Nahlédli jsme do práce bankéřů, vyzkoušeli jsme si vybrat peníze z bankomatu, změnit PIN, paní pokladní nám ukázala bankovky zahraniční měny a dokonce i 1 000 000Kč.
Teď nás čeká spousta práce v naší firmě a je jen na nás, zda budeme úspěšní a proměníme své snažení v zisk.
 

Abeceda peněz (Šímová)

Důležité odkazy

Třídy

Školní družina

Aktuality
PŘESPOLNÍ BĚH (Jeništa)

Zúčastnili jsme se další sportovní akce, tentokrát přespolního běhu šesti členných družstev.

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ (Jeništa)

Školní rok je již v plném proudu a také sportovní i kulturní akce.