Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Kouzelná Praha

Poslední květnový den jsme si naplánovali výlet do Prahy.

Hlavním cílem byla exkurze s naším výkladem po nejznámějších pražských památkách jako  jsou Pražský hrad s Katedrálou svatého Víta, Malostranské náměstí, Kampa s Čertovkou a slavnou Lenonovou zdí. Přes Karlův most jsme se pak propletli uličkami na Staroměstské náměstí s orlojem, kde jsme zavzpomínali na návrat našich hokejistů a přes Karolinum jsme došli až na Václavské náměstí, kde jsme narazili na právě začínající průvod romského festivalu Khamoro s živou hudbou a nádhernými tanečnicemi.

Od půl druhé jsme měli rezervovanou prohlídku Muzea fantastických iluzí, kterou jsme si  fakt užili-viz.foto. Před odjezdem jsme se šli ještě podívat ke Sv.Václavu a k památníčku upáleného studenta Jana Palacha a pak už nás čekal jen odjezd z Florence autobusem domů - právě včas, začal totiž pěkný slejvák.

J. Gajdošová