Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Oybín - exkurze u našich sousedů

Ve čtvrtek 11. 6. navštívili žáci sedmých tříd hrad Oybin a německé příhraniční město Zittau (Žitavu). Jako dopravní prostředek byl do Zittau zvolen vlak společnosti Trilex, dále pokračovali parní úzkokolejkou do lázeňského městečka Oybin. Po rychlém, kondici prověřujícím, výstupu se ocitli před branou do hradu, který na tehdejší hranici své říše společně s klášterem pro řád celestinů založil Karel IV. Žáci se nejdříve dozvěděli něco k historii, následně měli čas si vše samostatně prohlédnout, ale také si užít nádherných výhledů do okolní krajiny.

Po návratu do Zittau měli čas si projít i toto pro nás nejdostupnější německé městečko a utratit rodiči poskytnuté kapesné. Každý si na exkurzi našel nějaká pozitiva, celkový dojem byl: unavení, ale spokojení.                                                                                                                                                                               Olga Húsková