Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Edukační program v knihovně

V úterý 14.5. jsme se vypravili do Krajské vědecké knihovny, abychom se zúčastnili programu „Už mě nech být!“ o knize Ivony Březinové – Útěk Kryšpína N.

S knihou jsme se už dříve seznámili ve škole, takže příběh Kryšpína nám nebyl neznámý. Příběh chlapce, kterého spolužáci šikanovali a dohnali ho k útěku na škole v přírodě. Útěku do neznáma, do nočního lesa plného různých nástrah. Vše naštěstí dobře končí, Kryšpín si uvědomí, že se nesmí vzdávat, jeho sebevědomí posílí a viníci jsou potrestáni.

Vyzkoušeli jsme si ztvárnit různé pocity, říct, co to je šikana a jak se zachovat, když víme, že je někdo takové situaci vystaven. A velmi zajímavá byla „výuka“ znakové řeči, takže už všichni umíme znakovou řečí „ukázat“ své jméno a ti bystřejší dokáží dokonce ukázat i svou adresu.

Tenhle program určitě stál za to!

Š. Krousová