Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

"Tvoje cesta onlinem" (29.5.)

IQLandia Liberec "Tvoje cesta onlinem" + prohlídka expozic IQLandie

Tematická přednáška Policie ČR na téma bezpečné sebeprezentace na sociálních sítích a jaké může mít nevhodná sebeprezentace následky do budoucnosti. Dále o nejnovějších trendech kyberzločinců a to vishing, phishing a smishing. Přednáška je určeny pro studenty, kteří chtějí získat informace o tom, jak se bezpečně pohybovat v online světě.

Policejní preventisté jim na přednáškách ukážou, jak se chránit před internetovými predátory, jak rozpoznat podvody a jak bezpečně nakupovat online.

Na vybraných případech uvidí studenti, jak internetoví predátoři oslovují své potenciální oběti, jak s nimi manipulují a jakých veřejně dostupných informací využívají.

Policejní preventisté studentům také poradí, na koho se obrátit, pokud se stanou obětí kyberšikany nebo jiného kybernetického útoku.

Hlavní témata, kterým se budeme věnovat:

• Jak se chránit před internetovými predátory

• Jak rozpoznat podvody

• Jak bezpečně nakupovat online

• Jak se chránit před kyberšikanou