Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Den pobytu v přírodě

Na poslední větší společnou akci se 6. A  vypravila na expedici Frýdlant - Hejnice. Žáci cestou plnili i  s přírodou související úkol - měli nafotit 5 živočichů žijících ve volné přírodě. Když jsme si ujasnili, že stádo krav se opravdu nepočítá, došli jsme ke Smědé, kde se výletníci mohli na chvíli smočit. Vodních tvorů zde bylo překvapivě mnoho, sice se je nepodařilo nafotit, ale pozorování bylo stejně zajímavé. Vážky, vodoměrky, pstruzi, ale také sumeček a rak - krásný pozorovací úlovek. České dráhy nám poskytly super dopravu, vlaky byly přesné, míst k sezení dostatek. Díky. Účastníci ušli pohodovým tempem přes 13 kilometrů, času na krátké odpočinky bylo dostatek. Přestože jsme na konci byli unavení, radost ze sportovního výkonu byla větší.