PROJEKTOVÝ DEN: BUĎ KAMARÁD

Náš program začal speciální hrou, kde měl každý svůj jedinečný úkol, ale mohl ho splnit až teprve tehdy, když úkol splnil správně ten žák před ním. Bylo tedy třeba dávat pozor na to, co mám splnit sám a zároveň sledovat třídu jako celek. Během projektového dne jsme si také uvědomili, že do kamarádství nepatří manipulace. Předvedli jsme si ve scénkách, jak by mohlo vypadat manipulativní jednání a také, jak se zachovat tak, abychom řekli svůj názor, ale druhým nemanipulovali. Na závěr jsme se učili správně reagovat na různorodost názorů ve třídě při tvorbě ankety - např. na téma: CO si myslíš o domácích úkolech? Jak anketa dopadla se nás můžete zeptat příští týden, až ji vyhodnotíme.