Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

Třída 4.B

Konzultační hodiny:
penickova@zs-barvirska.cz

29.8.2024

vítám Vás na stránkách naší třídy v novém školním roce a přidávám pár nezbytných informací.

1. Rozvrh hodin je už platný, může ale dojít ještě ke změnám. V pondělí se sejdeme pouze na 1. hodinu, děti tedy skončí v 8:40h.

2. Hned v úterý jedeme do EKO centra v Oldřichově v Hájích, kde jsme ještě nebyli. Máme objednané 4 lekce mezinárodního programu týkajícího se ekologie životního prostředí, přičemž při třetí lekci se online ve hře Riskuj utkáme se žáky z Německa.

Program bude každý týden po celé září, konkrétně 3.9., 10.9., 18.9., a 24.9. S sebou jako vždy sportovní oblečení a obuv, batůžek, svačinu. Sraz v úterý 3.9. před školou v 7:30 u školy. Bohužel je na trati výluka, pojedeme busem a proto prosím, komu se dělá v buse špatně, musí mít ráno "ke snídani" Kinedryl a jeden s sebou na zpáteční cestu. Návrat ke škole ve 13h, poté děti půjdou samy na oběd a domů, popř. do družiny. Vybíráme na program 50,-Kč, doprava 40,-.

3. Ve středu bude škola končit v 11,35h, děti již dostanou učebnice a sešity, prosím učebnice povinně obalit.

4. Od čtvrtka již jedeme podle rozvrhu.

5. Na prázdniny děti dostaly vše domů, prosím tedy, jako každý rok:

- doplnit kapsář na VV (vodovky i voskovky české výroby, štětce, tempery, paletu, igelit na lavici, kelímek), doplnit penál, dále trojúhelník s ryskou, kružítko, nůžky

- ručník, kapesníky v krabici, cvičební úbor, přezůvky

Letos budou mít děti šatní skříňky. Promyslete, kam si klíč budou ukládat, bývají s tím problémy, za ztrátu klíče děti zaplatí 50,-Kč.

Rodilý mluvčí letos bude stát 700,-Kč, zájem budeme zjišťovat začátkem září.

V letošním školním roce bude také dopravní výchova. Budeme chodit na dopravní hřiště, kde budeme trénovat dopravní značky, křižovatky atd. a dále jízdu na kole. Doufám, že všichni na kole jezdí a že zvládají jízdu i s držením pouze jednou rukou, protože druhou budou potřebovat na ukázání směru.

6. 19.9. budou od 17h třídní schůzky. Víte, že na účasti na schůzkách nijak zvlášť netrvám, protože jsme během roku v pravidelném kontaktu, nicméně tentokrát potřebuji probrat případnou účast na Škole v přírodě a další věci, takže Vás prosím o účast všechny.

Těším se na zahájení školního roku a spolupráci s Vámi.

S pozdravem Mgr. M. Klúčiková