Důležitá sdělení - dopravní omezení před školou

20.6. Divizna - Barevný svět zvířat

Ve čtvrtek 20.6. jsme navštívili ekologické centrum Divizna, kde se žáci hravou a zážitkovou formou seznámili s významem zbarvení zvířat v přírodě. Dozvěděli jsme se, co je tzv. "svatební šat" u zvířat a proč je pro ně tak důležitý. Naučili jsme se odlišovat prvky výstražného a ochranného zbarvení. Při tvořivé hře si žáci ve skupinách sami takového živočicha vytvořili a ukryli ho v přírodním prostředí v areálu ekocentra. Program jsme zakončili v zoologické zahradě, kde jsme si mohli naše poznatky ověřit pozorováním různých živočichů. Moc se nám to líbilo a návštěvu jsme si užili!

.