Základní škola Liberec Barvířská

29. 11. Kamarádi ONLINE

Seznámení se sociálními sítěmi

Dnes se děti na přednášce dozvěděly, že by se na sociální sítě měly přihlašovat jen děti starší 13-14let. Tato přihlašování a možnost přístupu k počítačům a mobilům ale ovlivňují právě rodiče a mají za děti zodpovědnost.

Podezřelému a divně se chovajícímu člověku se v reálném životě každý automaticky vyhne, ale v online světě tato rizika velmi podceňujeme a neznámým lidem, často podvodníkům, důvěřujeme.

Pochvala ale patří rodičům, kteří dětem nastavili pravidla, pravidelně telefony a počítače kontrolují a děti nenechají hrát déle, než uznají za vhodné. Čas strávený u počítače by se neměl měnit a prodlužovat.

 

29. 11. Kamarádi ONLINE 29. 11. Kamarádi ONLINE 29. 11. Kamarádi ONLINE 29. 11. Kamarádi ONLINE