Důležitá sdělení - podzimní prázdniny, ředitelské volno

Evropský den jazyků

Oslava Evropského dne jazyků
Dne 26.9. 2024 se třída 9.A zúčastnila programu speciálně organizovaného ku příležitosti Evropského dne jazyků. Akci zaštiťovali lektoři spolupracující s Evropským domem v Liberci, cizojazyční mluvčí a dobrovolníci z řad lektorů jazyků. Program byl určen pro starší žáky 2.stupně a žáky středních škol. Probíhal v prostorách Krajské vědecké knihovny v Liberci a byl koncipován do čtyř po sobě jdoucích bloků aktivit, v nichž si žáci ověřili a rozšířili znalosti z cizích evropských jazyků, zasoutěžili si o drobné ceny, pokusili se osvojit si základní fráze ve znakovém jazyce, konverzovali s rodilými mluvčími v cizích jazycích a zkusili si, jak těžké může být udělat dabing. Ohlasy z řady žáků byly vesměs pozitivní, akce se líbila a splnila hlavní cíl a tím je učit se komunikovat a rozvíjet jazykové dovednosti.
A. Wollrabová