Zdravá svačina

V rámci výuky o člověku v prvouce jsme si ve škole připravovali zdravé občerstvení. Nejdříve jsme si vysvětlovali pravidla správného stravování. Vybírali jsme zdravé potraviny. Sestavovali jsme si svůj denní jídelníček. Již včera jsem nakoupila ovoce, zeleninu, chleba, pomazánkové máslo, plátkový sýr, šunku, semínka a müsli. Žáci  se pustili  do přípravy. Krájeli (někdo úplně poprvé) ovoce a zeleninu. Mazali si chleba. A pak už se pustili do jídla. Moc všem chutnalo. Měli jsme obložený chléb se šunkou, sýrem a zeleninou, ovocný salát s müsli. Dobrou chuť.