Základní škola Liberec Barvířská

Třída 2.A

Rozvrh

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:
do:
Pondělí Tv  Aj/Čj  Čj
Úterý Čj Prv  Čj
Středa Čj M   Aj   Hv  Čj
Čtvrtek M Čj  Prv   Vv  Tv
Pátek Čj Pč  Čj

třídní učitelka: Mgr. Romana Masáková

email: masakova@zs-barvirska.cz

konzultační hodiny: úterý 12 - 13 h nebo po domluvě

výchovný poradce: Mgr. Jana Pěničková

konzultační hodiny: čtvrtek 8:50 - 9:35 nebo po domluvě

Výuka
Veškeré informace ohledně výuky NAŠÍ třídy naleznete ZDE. Vše si zobrazíte i přes mobilní telefony.

Pomůcky do 2. třídy

penál: 12 pastelek (nejlépe trojhranných), 2 tužky č. 2, 1 tužka č. 3 (na rýsování) !Vše ořezané!

2 pera (ne gumovací), ořezávátko, guma

kapsář Vv: tempery (6 ks), paleta na míchání barev, vodové barvy, voskovky, štětce (2 kulaté, 2 ploché),

kelímek na vodu, zástěru (nebo staré tričko), igelit na lavici, savý hadr, nůžky, lepidlo

cvičební úbor: v 1. pololetí je povinné plavání (městský bazén) děti budou plavat každou středu od 18. 9.

plavky, ručník, mýdlo, čepice (hlavně děvčata - nedají se sušit vlasy), brýle

- stírací tabulka s fixem, desky na sešity, pravítko (průhledné), obaly (až dle velikosti učebnic), ručník, bačkory

!!! Vše donést nejpozději do 5. 9. 2019!!!

Čtenářský deník

Nadále je nutné v rámci domácí přípravy hlasité čtení - denně 10 - 15 min!!!

V tomto roce budou děti odevzdávat čtenářské deníky (1. pololetí - 1 kniha, 2. pololetí - 2 knihy)

Děti si mají možnost zdarma zapůjčit knihy ve školní knihovně u pí. uč. Lacinové.

Skvělá volba je také navštěvovat Dětské oddělení Krajské vědecké knihovny Liberec.

Domácí úkoly

3x týdně (Po, Stř, Pá) slouží k procvičení, zopakování a upevnění učiva, které bylo probráno ve škole.

!Podepisujte, prosím, dětem domácí úkoly!

Pouze v elektronické podobě

Nástup do školy

- nástup do školy je plánován na pondělí 25. 5. 2020, ten den musí žáci do školy přinést vyplněné a podepsané - Čestné prohlášení o bezinfekčnosti, které je možné si stáhnout a vytisknout na stránkách školy nebo vyzvednout v kanceláři školy (Po - Pá 9:00 - 12:00). Dítě, které nebude mít čestné prohlášení, nemůže být vpuštěno do školy!

- s sebou bude mít každé dítě 2 roušky a sáček na roušku, školní tašku s učebnicemi, penál, svačinu, pití.

- děti každý den vyzvednu v 8:00 před hlavním vchodem do školy; nechoďte před školu dříve, musíme zamezit většímu davu, ale, prosím, přijďte včas!

- výuka končí každý den v 11:35; děti, které chodí na oběd, odvedu do jídelny, zbytek dětí, předám před školou

- obědy je nutné si objednat a zaplatit; možnost budete mít osobně od středy 20. 5. 2020 (8:00 - 12:00), nebo telefonicky na č. 485 135 999

Začínáme s výukou venku!!!

Proč chceme učit venku?

1. Podporujeme zdraví dětí - snížení nadváhy, zlepšení imunitního systému.

2. Zlepšujeme vzdělávací procesy - učení se ukládá hlouběji v mozku, snadněji

se vybavuje, zlepšuje se pozornost.

3. Posilujeme vztahy mezi dětmi i s učitelem - rozvoj emoční a sociální inteligence,

prokazatelně ubývá projevů agresivity a násilí.

4. Chceme, aby výuka děti bavila.

5. A v neposlední řadě je výuka v přírodě přirozenou činností.

Co je potřeba: oblečení a obuv k pobyt venku.

Pro nemocné:

Čj  uč.: