Základní škola Liberec Barvířská

Světový den srdce (Vávra)

V pátek 27.9. se třída 7.C vypravila do libereckého Kolosea na „Světový den srdce“. Akce jim poskytla mnoho odpovědí na otázky z oblasti zdravovědy a první pomoci.
Prakticky si zkusili nepřímou masáž srdce pod vedením záchranářů ze Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje a prohlédli si jejich techniku. Připomněli si, jak se chovat, když je člověk přímým svědkem selhání srdce či projevů mozkové příhody.
Odborníci z Krajské nemocnice Liberec nám zase pověděli mnoho užitečného z oblasti kardiovaskulárních chorob a následné náročné léčby a zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny poskytli informace o jejich programech na podporu zdraví.
Ke Světovému dni srdce se připojil také Klub FC Slovan Liberec, kdy brankář  A mužstva Filip Nguyen zavítal na akci i mezi nás.

 

Světový den srdce (Vávra) Světový den srdce (Vávra) Světový den srdce (Vávra) Světový den srdce (Vávra)