Základní škola Liberec Barvířská

Soutěž cestovatelských týmů 30.1.2020 (Mysíková)

Ve čtvrtek odpoledne jsme se sešli ve velké tělocvičně a úspěšně zakončili naše půlroční přípravy na vycestování za dinosaury. Nejprve tiskoví mluvčí jednotlivých týmů představili své dinosvěty, zásoby na cestu a samozřejmě své členy.  A tak jsme se dozvěděli, kdo zastupuje pozici lékařů, zoologů, botaniků, výtvarníků, kuchařů, uklízečů, ochranky či účetních. Každý tým si také vyrobil cestovatelský kostým ve své týmové barvě. Mohli jsme shlédnout žlutá trička a šátky Šílenců, zelený komplet Rachoťáků, modrý kostým Kostíků a červenou barvou zářící tým Tairex. Pak už následovaly soutěže pro jednotlivé pozice. Utkali se tak mezi sebou lékaři, jejichž úkolem bylo ošetřit a převézt pacienta. Ulízeči museli správně vytřídit odpad, zoologové skložit obrázky dinosaurů a určit jejich druh. Na botaniky zase čekala štafeta v hledání rostlin, výtvarníci se předvedli v kreslení dinosaura dle předlohy na čas a kuchaři přenášeli potravin.  Pořádek v týmu udržovala ochranka a správný počet získaných bodů sčítali účetní. Vítězným týmem se stali Rachoťáci a jako první prolezli časovým tunelem, získali medaili, sladkou odměnu a možnost zvolit si, jaký druh dinosaurů budou příští měsíc zkoumat a kupovat do svých pozemků. Ostatní týmy je následovaly.
Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme úspěšný lov v dalších měsících.

Soutěž cestovatelských týmů 30.1.2020 (Mysíková) Soutěž cestovatelských týmů 30.1.2020 (Mysíková) Soutěž cestovatelských týmů 30.1.2020 (Mysíková) Soutěž cestovatelských týmů 30.1.2020 (Mysíková)