Pokračujeme v projektech Erasmus+ (Marková)
Již řadu let se nám daří úspěšně realizovat mezinárodní projekty spolupráce škol Erasmus+ (dříve Comenius) a tato práce nese své ovoce: žáci mají možnost rozvíjet svou znalost anglického jazyka nejen při práci na projektových aktivitách, ale i v komunikaci s dětmi z partnerských států, poznávat nová místa i přátele a také se realizovat během plnění nejrůznějších úkolů, často s využitím ICT nástrojů. V současné době máme poprvé v historii hned tři aktivní projekty. Jak je to možné? Projekt „Building a better future“, který měl trvat od září 2018 do srpna 2020, byl kvůli pandemii a uzavření škol i hranic prodloužen do února 2021. Původně plánovaný výjezd žáků i pedagogů do Varšavy v květnu byl zrušen a otázkou je, zda se i po prodloužení projektu tuto mobilitu vůbec podaří realizovat. Současně jsme na jaře podávali nové žádosti o projekty Erasmus+ KA229 a dvě z nich byly schváleny. V období září 2020 až srpen 2022 nás tedy čeká práce na dvou nových projektech, které si nyní představíme. Cílovou skupinou jsou žáci a pedagogové 2. stupně základní školy, komunikačním jazykem všech projektů je angličtina.
První projekt nese název „Youngsters of Generation Z Learning to Manage and Control the Technology in a Positive Way by Robocoding“, což můžeme volně přeložit jako „Mládež generace Z učící se ovládat a řídit používání technologií pomocí robotického kódování“. Jeho cílem je vést mladé lidi k tomu, aby efektivním způsobem využívali informační a komunikační technologie namísto toho, aby na nich byli závislí. Jak také název napovídá, bude se jednat zejména o nové znalosti v oblasti programování a robotického kódování – např. formou legorobotiky. Pracovat na tomto projektu budeme společně se školami z Francie (hlavní koordinátor), Turecka, Portugalska, Slovinska a Nizozemí.
Druhý projekt má název v turečtině: „AKRAN ZORBALIĞINA AVRUPA BOYUTUNDA ÇÖZÜMLER“ a lze ho přeložit jako „Šikana mezi vrstevníky a její řešení v evropském měřítku“. Cílem projektu je společně nalézat efektivní metody, jak podporovat pozitivní klima mezi žáky a tím předcházet šikaně mezi vrstevníky v prostředí školy. Dále jak šikanu řešit, pokud se i přesto ve škole objeví. Spolupracovat s námi budou školy z Turecka (hlavní koordinátor), Portugalska, Polska, Itálie a Velké Británie. V plánu jsou i výjezdy (mobility) do všech zúčastněných zemí a rovněž návštěva partnerských škol u nás, bohužel je však zatím kvůli pandemii není možné realizovat. Na projektech tedy budeme zatím pracovat jen ve školách či online a setkávat se zatím můžeme jen virtuálně pomocí videokonferencí. Věříme, že tato situace nebude trvat dlouho a brzy naše nové přátele budeme moci poznat i osobně. První aktivitou bude uspořádání Erasmus Day na naší škole v průběhu října. Jeho náplní bude ve spolupráci s Evropským domem představit žákům naše nové projekty Erasmus a partnerské evropské země společně s různými zajímavostmi a kulturními odlišnostmi.
Projekty jsou financovány z prostředků Evropské unie.
Třídy
Žákovská knížka
Školní družina
Školka
Jídelna
Školní časopis
Aktuality ze školy
Sobotní dopoledne s grafikou (Krousová, Kvasničková)
16. listopad přivítal dopoledne účastníky grafického tvoření.
Turnaj AŠSK Florbal - chlapci 8.-9.třídy (Gajdošová)
V pátek 15.11.2024 proběhlo pokračování FLORBALOVÉHO maratonu...
Martinský průvod (Krňanská)
11.11.2024