Pokračujeme v projektech Erasmus+ (Marková)
Již řadu let se nám daří úspěšně realizovat mezinárodní projekty spolupráce škol Erasmus+ (dříve Comenius) a tato práce nese své ovoce: žáci mají možnost rozvíjet svou znalost anglického jazyka nejen při práci na projektových aktivitách, ale i v komunikaci s dětmi z partnerských států, poznávat nová místa i přátele a také se realizovat během plnění nejrůznějších úkolů, často s využitím ICT nástrojů. V současné době máme poprvé v historii hned tři aktivní projekty. Jak je to možné? Projekt „Building a better future“, který měl trvat od září 2018 do srpna 2020, byl kvůli pandemii a uzavření škol i hranic prodloužen do února 2021. Původně plánovaný výjezd žáků i pedagogů do Varšavy v květnu byl zrušen a otázkou je, zda se i po prodloužení projektu tuto mobilitu vůbec podaří realizovat. Současně jsme na jaře podávali nové žádosti o projekty Erasmus+ KA229 a dvě z nich byly schváleny. V období září 2020 až srpen 2022 nás tedy čeká práce na dvou nových projektech, které si nyní představíme. Cílovou skupinou jsou žáci a pedagogové 2. stupně základní školy, komunikačním jazykem všech projektů je angličtina.
První projekt nese název „Youngsters of Generation Z Learning to Manage and Control the Technology in a Positive Way by Robocoding“, což můžeme volně přeložit jako „Mládež generace Z učící se ovládat a řídit používání technologií pomocí robotického kódování“. Jeho cílem je vést mladé lidi k tomu, aby efektivním způsobem využívali informační a komunikační technologie namísto toho, aby na nich byli závislí. Jak také název napovídá, bude se jednat zejména o nové znalosti v oblasti programování a robotického kódování – např. formou legorobotiky. Pracovat na tomto projektu budeme společně se školami z Francie (hlavní koordinátor), Turecka, Portugalska, Slovinska a Nizozemí.
Druhý projekt má název v turečtině: „AKRAN ZORBALIĞINA AVRUPA BOYUTUNDA ÇÖZÜMLER“ a lze ho přeložit jako „Šikana mezi vrstevníky a její řešení v evropském měřítku“. Cílem projektu je společně nalézat efektivní metody, jak podporovat pozitivní klima mezi žáky a tím předcházet šikaně mezi vrstevníky v prostředí školy. Dále jak šikanu řešit, pokud se i přesto ve škole objeví. Spolupracovat s námi budou školy z Turecka (hlavní koordinátor), Portugalska, Polska, Itálie a Velké Británie. V plánu jsou i výjezdy (mobility) do všech zúčastněných zemí a rovněž návštěva partnerských škol u nás, bohužel je však zatím kvůli pandemii není možné realizovat. Na projektech tedy budeme zatím pracovat jen ve školách či online a setkávat se zatím můžeme jen virtuálně pomocí videokonferencí. Věříme, že tato situace nebude trvat dlouho a brzy naše nové přátele budeme moci poznat i osobně. První aktivitou bude uspořádání Erasmus Day na naší škole v průběhu října. Jeho náplní bude ve spolupráci s Evropským domem představit žákům naše nové projekty Erasmus a partnerské evropské země společně s různými zajímavostmi a kulturními odlišnostmi.
Projekty jsou financovány z prostředků Evropské unie.
Třídy
Žákovská knížka
Školní družina
Školka
Jídelna
Školní časopis
Aktuality ze školy
Vánoční laťka 2025
Ve čtvrtek 19.12.2024 proběhla tradiční Vánoční laťka.
PF 2025
Přejeme krásné prožití svátků, hodně zdraví a spokojenosti.
Vánoční rodinný turnaj v badmintonu (Gajdošová)
V sobotu 14.12. jsme si chtěli před Vánoci malinko zasportovat...