Důležitá sdělení - podzimní prázdniny, ředitelské volno

Podzimní návštěva z Augsburgu (Húsková, Benešová)

V týdnu od 14. října do 18. října nám výuku německého jazyka přijela zpestřit skupina německých žáků z města Augsburg. Za tuto spolupráci s partnerskou školou Kapellen-Mittelschule vděčíme Česko-německému fondu budoucnosti a Statutárnímu městu Liberec, které tento projekt financují a podporují.
Německá výprava čítající 20 žáků a 3 učitele dorazila v pondělí pozdě večer kvůli neočekávaným potížím po cestě. Všichni si ale i přes velkou únavu dokázali udržet dobrou náladu. Hned v úterý dopoledne se němečtí žáci měli možnost seznámit s vybranými žáky naší školy při různých seznamovacích hrách v tělocvičně, kde se i zároveň všichni dozvěděli hlavní téma, které nás poté provázelo celým týdnem. Většinu aktivit jsme spojili s tématem PODZIM. Úterní odpoledne strávily děti ve skupinkách ve městě, kde plnily různé úkoly a večer si všichni zahráli sportovní hry v tělocvičně. Ve středu se nám dostalo hezkého přijetí na radnici, odkud jsme se pokochali krásným výhledem na Ještěd. Zpátky ve škole pak žáci v česko-německých skupinkách vyráběli papírové draky, které s velkou slávou a úspěchem měli možnost pouštět na fotbalovém hřišti naší školy. Počasí nám přálo a i vítr přesně na objednávku zafoukal. Odpoledne patřilo iQLANDII a již tradičně velmi oblíbenému bowlingu. Ve čtvrtek jsme vyrazili do Prahy, kde jsme se podívali na Pražský hrad, do Katedrály svatého Víta a dále jsme pokračovali královskou cestou až na Václavské náměstí.
Ač se nám zdálo, že od pondělí uběhla jen chvilka, museli jsme se již během čtvrtečního večera rozloučit. Naši němečtí přátelé totiž hned v pátek ráno odjížděli. Byl to pestrý týden plný aktivit a nových věcí. Všichni jsme rádi, že se nám organizace zdařila a že jsme si mohli celý týden hezky užít.