Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

Pernštejni - Leonardo da Vinci (Šímová)

Dne 12. 11. 2019 proběhl na 1.stupni projektový den věnovaný  500.výročí úmrtí Leonarda da Vinci. Umělecká Agentura Perštejni nám pomohla představit tuto mimořádnou osobnost jako malíře, sochaře, architekta, vynálezce, vědce i jako člověka. Dozvěděli jsme se také něco o jeho životě. Velmi zajímavé byly modely jeho některých vynálezů, které jsme si mohli sami vyzkoušet.
Tohoto génia jsme dále poznávali již každá třída zvlášť pomocí různých zajímavých aktivit. Luštili jsme např. písmo psané zrcadlově, neboť Leonardovy zápisky jsou zaznamenávané tímto způsobem, pokoušeli jsme se o výtvarná díla, či navrhovali užitečné vynálezy.