Netopýři (Kvasničková)

V těchto dnech probíhá u nás ve škole NETOPÝŘÍ DEN.

Stejně jako každý rok na jaře jsme na 1. stupni naší školy připravili tematický den s přírodovědným obsahem. Minulý rok jsme měli ve škole na návštěvě lišku. Letos jsme se zaměřili na netopýry. Pozvali jsme si odbornou lektorku, která se těmito savci dlouhodobě zabývá. Ta žákům poskytla velké množství informací.  Během dopoledne si zahráli spoustu her s netopýří tematikou. Pracovali individuálně i ve skupinách, kde se učili spolupracovat.

Už ví:

• co to je echolokace
  • jak si netopýří maminka pozná svého potomka
  • kde se mohou netopýři schovat
  • kde přezimují
  • jestli se jich máme bát

A spoustu dalšího. Vyrobili si netopýra. Pracovali s různorodým  textem, podle svých čtenářských dovedností.

Tematické dny o přírodě jsou mezi žáky velmi oblíbené. Díky nim se jejich chování k okolní přírodě citlivě rozvíjí.