Základní škola Liberec Barvířská

Buď toho součástí (Loumová)

V rámci edukativního projektu s názvem „ Buď toho součástí. Podporuj muziku!“ se dne 22. 11. 2019 na naší škole konaly dvě besedy pro žáky 2. stupně, jež byly zaměřeny na autorské právo užívané v hudební oblasti. Svým způsobem jde stále o relativně aktuální záležitost.  Cílem  proto bylo zvýšení povědomí o hodnotě hudby, naučit žáky základům autorských práv a změnit jejich chování v prostředí  internetu, a to zejména ve vztahu k hudbě. Děti byly poutavou formou krátkých spotů informovány o tom, co je  autorskými právy chráněno a proč.
Danou problematiku vysvětloval pan Mgr. Leoš Bednář, jehož hostem byl známý rapper, básník a režisér videoklipů Lipo.  Lipo, vlastním jménem Jonáš Červinka,  je libereckým rodákem. Výrazně se prosadil v rámci projektu Básníci před mikrofonem, populární je jeho sólové debutové album Víc než hudba i druhá deska s názvem O duši. Pro žáky to byla  jistě hodně zajímavá hudební  osobnost a určitě velké překvapení.
 

Buď toho součástí (Loumová) Buď toho součástí (Loumová) Buď toho součástí (Loumová) Buď toho součástí (Loumová)