Základní škola Liberec Barvířská

Akce 1:0 pro němčinu (Húsková)

Ve čtvrtek 13.6.2019 se tři šestičlenné týmy zúčastnily soutěže pořádané Goethe Institutem a  fotbalovým klubem Hertha Berlín v pražském sportovním areálu Satalice. V soutěži musí týmy předvést své fotbalové umění, ale také prokázat znalost německého fotbalového názvosloví, vyznat se v týmech Bundesligy i se orientovat v jednotlivých spolkových zemích Německa a jejich hlavních městech.
Celé akci předcházela náležitá příprava, kdo ji nepodcenil, zvýšil šance na zisk hlavní ceny, kterou byl víkendový pobyt v Berlíně. Tak vysoko naše týmy sice nedosáhly, ale svým přístupem a snahou dosáhnout i na tuto nejvyšší metu cestu k výhře jiným aktérům řádně zkomplikovaly.
A konečné výsledky?
Tým FC Panthers složený z žáků 7. třídy – Andy Hrečín, David Bobek, Ondřej Průša, Honza Přibyl, Martin Mader a doplněný o Ondřeje Vacka ze 6.C  - získal pěkné šesté místo.  K úspěchu jistě přispěly kvalitní sportovní výkony.
Tým FC Spartak Kordinals složený z žáků 6. B – Tomáš Němec, Adam Sidor, Michal Horáček, Dalibor Motejlek, Jakub Jirouš, Jaromír Farský  - přijel hlavně sbírat zkušenosti na příští rok, fotbalové i němčinářské.
Novinkou pro reprezentaci ZŠ Barvířská byl dívčí tým Blue Stars – Jana Voldřichová, Bára Burešová (6.B), Michaela Vitíková, Anna Muzikářová, Nikola Marková a Linda Jandová (7.A) – který díky přesvědčivému výkonu v němčinářské části a plnému nasazení hlavně v prvních třech zápasech (po kterých již ale kvůli velkému vedru začaly dívkám docházet síly) získal čtvrté místo.
Všem účastníkům i účastnicím děkuji za účast, mnohým i za čas navíc, který věnovali přípravě doma i ve škole po vyučování.
        Olga Húsková
 

Akce 1:0 pro němčinu (Húsková) Akce 1:0 pro němčinu (Húsková) Akce 1:0 pro němčinu (Húsková) Akce 1:0 pro němčinu (Húsková)