Základní škola Liberec Barvířská

Planetárium - listopad

odcestovali jsme do vesmíru a podívali se na naši Sluneční soustavu  z vesmíru. Jmse drobným bodem v nekonečnu neprobádaného vesmíru. Program nám ukázal vznik planet z vesmírného prachu a plynů.

Témata: Sluneční soustava, Slunce, Země, Galaxie,vznik Sluneční soustavy, pohyb Slunce po obloze, planety, noční obloha a souhvězdí  - vše bylo uzpůsbeno věků dětí a děti se mohly ptát takžka na cokoliv.

Děti si pak vyzkoušely a osahaly velikosti našich planet. Tam kde bylo Slunce velké jako nafukovací míč, planety vedle něj byly sotva vidět. Největší planeta Jupiter pak byla jako tenisový míček.

Určitě s dětmi zajděte do planetária znovu, bylo to neskutečně ohromující. V tmavém sále s promítací plochou nad hlavami.

Planetárium - listopad Planetárium - listopad Planetárium - listopad Planetárium - listopad Planetárium - listopad Planetárium - listopad