Základní škola Liberec Barvířská

Nebezpečný mobil - beseda

V pátek 14. 9. 2018 se třída 8.A účastnila besedy, jež se zaměřuje na možná nebezpečí spojená s využíváním mobilního telefonu. V rámci základních bezpečnostních doporučení se žáci seznámili např. s možnostmi ochrany telefonu před neoprávněným přístupem včetně krádeže či pravidly instalace nových aplikací. Zvláštní část byla věnována používání fotoaparátu/kamery včetně pravidel pro sdílení fotek na sociálních sítích a dále ochraně soukromí v souvislosti s používáním tzv. geolokace (geo-tagging). V neposlední řadě byli žáci upozorněni i na možná finanční rizika, např. v podobě poplatků v aplikacích, platby za data po překročení tzv. FUP či roamingu.

Nebezpečný mobil - beseda Nebezpečný mobil - beseda Nebezpečný mobil - beseda Nebezpečný mobil - beseda Nebezpečný mobil - beseda Nebezpečný mobil - beseda