Základní škola Liberec Barvířská

Má vlast

V období od 12. 9. do 21. 10. je  v Liberci na vlakovém nádraží, v kulturním sále ostrovní budovy volně přístupná audiovizuální instalace "Má vlast - zblízka a nahlas", výjimečná multimediální výstava, která vznikla u příležitosti 100. oslav založení republiky. Naše třída se dne 27.9. tedy vydala opět na vlakové nádraží.

Instalace je umístěna v putovním zatemněném sále, uvnitř je devět oboustranných projekčních ploch, na které se promítá cca 25 minut trvající video. První část jsou záběry řeky Vltavy, k tomu z reproduktorů hraje samozřejmě Smetanova Vltava v provedení České filharmonie, v druhé části je projekce abstraktnější a připomíná české umění 20. století. Zde projekci doprovází 4. a 5. věta Janáčkovy Sinfonietty.

Instalace vznikla ke století české státnosti. Žáci měli tak možnost si připomenout důležitou roli hudebních skladatelů-B. Smetany, jehož cyklus symfonických básní sehrál velkou úlohu při prezentaci naší státnosti. Ani úlohu L. Janáčka nelze přehlédnout.

Má vlast Má vlast Má vlast Má vlast Má vlast Má vlast