Základní škola Liberec Barvířská

Global Money Week - Uč se, šetři, vydělávej!

Uč se, šetři, vydělávej!

Přístup k dobrému finančnímu vzdělávání a získání správných návyků je v dnešní době nutností již pro tu nejmladší generaci, která v dnešním digitálním světě přichází do styku s finančními nástroji, které generace jejich rodičů mnohdy ještě neznala. Ve světě, kde již nejmenší jsou vystaveni  mikroplatbám ve hrách, je rozvíjení vědomostí o finančních nástrojích a rizicích naprostou nutností nejenom pro ně. A k tomu přispívá právě i Global Money Week. V týdnu od 25. do 31. 3. 2019 probíhají v zapojených institucích a školách v ČR akce zaměřené na podporu finančního vzdělávání dětí a mládeže zahrnující přednášky, workshopy, diskuze, interaktivní besedy s odborníky, herní odpoledne, kvízy, besedy v mediích, knihovnách. A právě jednoho podobného dopoledne se dne 25.3.  třída 8.A  účastnila v KVK Liberec. Děti si vyslechly zajímavé informace, pracovaly ve skupinách, a dokonce svoji práci prezentovaly za pomoci bezdrátového mikrofonu.

Global Money Week - Uč se, šetři, vydělávej! Global Money Week - Uč se, šetři, vydělávej! Global Money Week - Uč se, šetři, vydělávej! Global Money Week - Uč se, šetři, vydělávej! Global Money Week - Uč se, šetři, vydělávej! Global Money Week - Uč se, šetři, vydělávej!