Základní škola Liberec Barvířská

Divadlo F. X. Šaldy Opera? Opera!

V pondělí 11. února se děti z 8.A vydaly do Divadla F. X. Šaldy v Liberci na představení Opera? Opera! Život opery je plný dramatických zvratů, vrcholů a pádů, je plný krásy i ošklivosti. Přináší radost a bohatství všem, kdo se ji naučili poslouchat, kdo rádi poznávají tajemství života. Skvělé vystoupení plné překrásných operních melodií se dětem opravdu líbilo. Děti měly možnost vyslechnout nesmrtelné operní melodie W. A. Mozarta, G. Rossiniho, J. Offenbacha, G. Verdiho, G. Bizeta, A. Dvořáka a B. Smetany. Do tohoto svébytného hudebně -divadelního tvaru se nechaly vtáhnou a okouzlit.

A o to šlo! Naladit se na vlnu dnešního školáka, který je notabene díky moderním technologiím konfrontován se světem úplně jiným způsobem než dříve.