Základní škola Liberec Barvířská

Digitální domorodci

Ve středu 23. 1. 2019 proběhl na naší škole preventivní program  nazvaný Jdi dál. Cílem programu  bylo efektivně předcházet vzniku rizikového chování u žáků. Naše třída se účastnila programu s názvem Digitální domorodci. S žáky byly nejprve formou brainstormingu probrány výhody internetu a jeho rizika, kyberšikana a vliv sociálních sítí. Následně žáci formou názorných ukázek špatně nastavených profilů pracovali s bezpečným nastavením vlastního profilu, včetně správy hesel. Závěrečná aktivita upozorňovala na nebezpečí, které hrozí při komunikaci s cizí osobou na internetu. Program byl pro děti zajímavý a jistě si z něj odnesly užitečné informace.

Digitální domorodci Digitální domorodci Digitální domorodci Digitální domorodci Digitální domorodci Digitální domorodci