Základní škola Liberec Barvířská

Adventní čas v Drážďanech

Ve středu 12. prosince se  8.A vypravila pod vedením paní učitelky Húskové vlakem do adventních Drážďan. Množství lidí ve vlaku i na trzích svědčilo o oblíbenosti této každoroční atrakce.  Počasí jim přálo, a tak si žáci v klidu prošli adventní trhy u sochy zlatého rytíře Friedricha Augusta III. , dále pak na Neumarktu a hlavní trhy na Altmarktu. Všude je obsluhovali usměvaví, vlídní prodavači, kteří svým přístupem pomáhali šířit (před)vánoční pohodu.Společně pak navštívili Muzeum porcelánu, někteří později využili možnosti a prohlédli si i Frauenkirche a to nejen zvenčí, ale i zevnitř. Více či méně ověšeni vánočními dárky, ale v každém případě dostatečně  vánočně naladěni žáci nasedli do podvečerního spoje, který je dovezl zpět do Liberce.

Nezbývá  než poděkovat všem účastníkům za pohodovou akci a popřát nejen jim FROHE WEIHNACHTEN…

Olga Húsková

Adventní čas v Drážďanech Adventní čas v Drážďanech Adventní čas v Drážďanech Adventní čas v Drážďanech