Základní škola Liberec Barvířská

6.6. Projektový den - Homo et Regio

Ve čtvrtek 6.6. jsme na naší škole v rámci projektu Homo et Regio přivítali žáky z partnerské školy z Německa. Po jejich příjezdu jsme se sešli v naší sborovně, kde jsme se občerstvili a nasvačili a seznámili se s programem dne. 

Po té jsme se přesunuli do centra města, kde jsme se všichni společně vydali po stopách ztraceného brnění rytíře Rolanda. Na okruhu jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací - např. že Roland je rytíř, kterého vidíme na špičce radnice; že blízký kostel sv. Antonína zdobí čtyři krásné chrliče a že jeho věž je vyšší než ta u radnice; že součástí naší knihovny je také synagoga, atd. Po absolvování okruhu jsme se osvěžili zmrzlinou.

Po návratu do školy jsme karády z Německa provedli po naší škole, ukázali jim naši třídu a přesunuli jsme se ven na hřiště, kde si děti užívali společných her. Společně strávený čas velmi rychle uběhl a na nás již čekal oběd a loučení. Všechna naše setkání byla moc fajn a bezva jsme si to užili.

 

 

6.6. Projektový den - Homo et Regio 6.6. Projektový den - Homo et Regio 6.6. Projektový den - Homo et Regio 6.6. Projektový den - Homo et Regio 6.6. Projektový den - Homo et Regio