Základní škola Liberec Barvířská

5. 4. Ptáci - projektový den

V pátek jsme měli projektový den na téma PTÁCI. 

První hodinu jsme si na interaktivní tabuli ukázali prezentace, ve kterých jsme se dozvěděli, čím se ptáci živí, kteří zde přezimují a kteří odlétají, naučili jsme se poznávat nejběžnější druhy a ukázali si tělo a kostru ptáka. 

Dále jsme si ukázali rozdíly mezi jednotlivými druhy, špatné a výborné letce, ptáky, kteří se starají o mladé a ty, jejichž mláďata se hned po vylíhnutí samy krmí. Naučili jsme se názvy samců, samiček a mláďat u domácích druhů ptáků. 

Druhou hodinu jsme věnovali výtvarné výchově - vyrobili jsme si koláže s obrázky ptáčků.

A poté už následovala přednáška ornitologa ze ZOO Liberec, který nám přivezl na ukázku řadu dravců, ze kterých se nám nejvíc líbil orel skalní a výr velký.

5. 4. Ptáci - projektový den 5. 4. Ptáci - projektový den 5. 4. Ptáci - projektový den 5. 4. Ptáci - projektový den 5. 4. Ptáci - projektový den 5. 4. Ptáci - projektový den 5. 4. Ptáci - projektový den