Základní škola Liberec Barvířská

4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík

V úterý 4.12. jsme prožili krásný den v hejnickém Střevlíku. Téma naší návštěvy byly vánoční zvyky a tradice.

Hned v úvodu si děti losovaly různé vánoční symboly, dávaly je pod stromeček a povídaly si o nich.

Pak si zkusily jeden z vánočních zvyků - poučtění lodiček z ořechových skořápek, které si samy vyrobily. Vyrobily si i svíčky do lodiček z pravého včelího vosku. 

Dále si podle návodu vyráběli různé čaje a také si společně jeden z čajů (čaj na dobrou náladu) uvařily.

Dále si vyrobily krásné vánoční ozdobičky z drátků a korálků a nakonec si v převlečení za biblické postavy zahrály krátký příběh zrození Ježíška.

 

4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík 4.12. Kouzlo Vánoc, Střevlík