Důležitá sdělení - Informace k ZÁPISU do 1. ročníku 18.4.2024

2. 3. 2020 KVK - Tvor z planety X

V pondělí ráno jsme opět vyrazili do knihovny. Čekal nás program s tajemným názvem: Tvor z planety X.
Nejprve žáci dostali hádanku, které zvíře žije jen na dvou místech na Světě? Hádanka všem dala opravdu zabrat. Nakonec jsme zjistili, že je to orangután. A nejznámější orangután, tedy orangutánka je Žofka.
V první části se děti z knížky dozvěděly, jak to bylo, když si chtěla zvířátka ze Zoo udělat maškarní bál.
Poté se děti rozdělily do dvojic a společně dostaly pár černobílých obrázků zvířat. Pomocí koláže měly týmy vytvořit zvíře nové. Dále měly vymyslet informace o jejich tvoru z planety X. Hotové obrázky si děti odnesly do školy, kde je o hodině výtvarné výchovy dotvořily a teď budou zdobit dveře naší třídy.