Základní škola Liberec Barvířská

Krajský úřad v Liberci

Dominantou spodního centra Liberce je budova Krajského úřadu Libereckého kraje. S výškou 78 metrů je desátou nejvyšší budovou v České republice a nejvyšší budovou v Libereckém kraji (mimo věže); má 30 pater, v 17. patře je vyhlídka.

Ve vstupním vestibulu budovy Krajského úřadu Libereckého kraje je možné si od úterý 6. března 2018 zdarma prohlédnout ve třech vitrínách malou ukázku muzejních exponátů s tematikou české a československé státnosti. Výstava ve třech vitrínách k výročí založení Československa je proměnná, protože omezený prostor neumožňuje větší tematickou výstavu. Každé dva měsíce se tak zájemci mohou seznámit s novými exponáty. Čtvrtá vitrína představuje pravidelně nový exponát měsíce.

Dalším cílem putování naší třídy ke 100. výročí vzniku naší republiky se třída 8.A  vydala právě na toto místo.

Žáci měli možnost dne 13. 9. 2018 zhlédnout exponáty k výročí založení Československa: lva, hradní uniformu a ocenění a řády, a další dokumenty z vystavované doby tohoto období. Součástí prohlídky byla také výstava k srpnové okupaci Liberce v roce 1968 a výstava obrazů významných památek Liberce (např. radnice, vlakové nádraží,…). V neposlední řadě měli žáci možnost zhlédnout výstavu fotografií Fomaklubu, který slaví 70 let od svého vzniku a který je nejstarším sdružením fotografů-amatérů. Byl založen v roce 1948 při závodním klubu Železničář a ve svém středu měl zaměstnance železnice. (O vlakovém nádraží v Liberci se zmiňujeme v jiném bodu našeho projektu k výročí vzniku republiky.)

Krajský úřad v Liberci Krajský úřad v Liberci Krajský úřad v Liberci Krajský úřad v Liberci Krajský úřad v Liberci Krajský úřad v Liberci