Základní škola Liberec Barvířská

Třída 4.C

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:

do:

Pondělí ČJ   M AJ  PŘ  HV
Úterý ČJ   AJ VL  ČJ
Středa ČJ   AJ TV PŘ
Čtvrtek       ČJ  AJ/M PČ   ČJ TV

ČJ

M  VL  VV  VV

Třídní učitelka: Martina Langpaulová, Konzultační hodiny: po předchozí domluvě Ut 9:55-10:40 hod.

E-mail: langpaulova@zs-barvirska.cz

Výchovná poradkyně: Jana Pěničková, E-mail: penickova@zs-barvirska.cz
konzultační hodiny: čt  10:00 - 10.35 + kdykoli po předchozí domluvě

Speciální pedagog: Karel Řehák,  rehak.karel@zschrastava.cz k zastižení v pátek ráno.

čtvrteční hodina M - tato hodina je pro děti, které neměly rodilého mluvčího. Hodina M bude u pí uč. Klúčikové.  (AJ : od tohoto roku jsou rodilí mluvčí až od 5.třídy, hodina AJ bude ve řídě s třídním učitelem)

V letošním roce nás čeká dopravní výchova: znalost dopravních značek, jízda na kole , testy.

12. 9. TŘÍDÍ SCHůZKY - 17:00 h

20. 9. SBĚR PAPÍRU

Plán prvního týdne:

2.9.  1hodina do 8:40 (děti odcházejí s doprovodem nebo do družiny. Případně samy, podkud budou mít podepsaný lístek od rodičů.)

3.9. výlet do ekocentra Hejnice. Sraz ve škole – bez přezouvání. Návrat vlakem ve 12:23.  Akce je hrazena z třídního fondu. Pouze  doplatíme vlak 20kč. S sebou batůžek se svačinou a obědem, pití. Případně pláštěnka. Děti půjdou po návratu do klubu. V případě, že budou odcházet samy, musí mít od rodičů lístek.

4.9. St... S sebou aktovku, přezůvky, penál, svačinu a kapesné na zmrzlinu v případě příznivého počasí. Tento den děti dostanu knížky, sešity a půjdeme na procházku nebo do tělocvičny. Konec  v 11:30 …. Možnost obědu v jídelně.

5. a 6.9. Výuka podle rozvrhu – tělocvik a kufřík s výtvarnými potřebami s sebou.

Na příští školní rok doplnit kufříky na VV a PČ:

Přes prázdniny prosím střádejte: dřevěné tyčky od nanuků (rovné), 4x kelímek od jogurtu, 4x rolička od toal. papíru, kulatá krabička od tav. sýra, krabička od sirek. Nově: tuž. Standartně: barvy, pastelky voskovky. štětce kulaté i ploché. triko na malování a podložku. Paletu na míchání barev. Náhradní: lepidlo (tuhé i malý herkules), nůžky a fixu na maz. tabulku.       na geometrii potřebujeme tužku č. tři, nebo mikrotužku. Trojúhelník s ryskou prvítko 30 cm  a kružítko.Tabulky si necháme ve třídě. Děkuji

Vši:  Víte, že na toto téma koluje mezi rodiči stálespousta mýtů a nepravd?

Mezi časté mýty patří i to, že vši jsou znakem nedostatečné hygieny .Pokud chcete problém s výskytem vší VYŘEŠIT, na stránkách www.nyda.cz najdete spoustu užitečných rad a informací ke stažení, včetně rad a tipů pro rodiče.

Prac. Sešity  + tříd. Fond  tj 1000kč celkem. Prosím o platbu v průběhu dubna nebo května.   Děkuji Langpaulová

www.proskoly.cz....... Děti dostaly přihlašovací údaje k těmto stránkám. Naleznete zde procvičování pro různé ročníky na konkrétní předměty.

Na příští týden si děti přinesou kružítko.

na geometrii potřebujeme tužku č. tři, nebo mikrotužku.

O projektu Čtení pomáhá

Zapojte své děti do radosti, kterou je čtení a zároveň možnost pomoci potřebným. Je potřeba jen znát knížku, zodpovědět krátký test a získáváte virtuálních 50kč, o kterých sami rozhodnete na jaký účel je s dětmi pošlete.

Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnete vy -  dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných projektů.

Zaregistrujte se na http://www.ctenipomaha.cz/  a motivace ode mě …. Za každý vyplněný test a odeslání částky na charitu, který potvrdí rodiče na můj mail, získáš jedničku do českého jazyka.

V době nepřítomnosti

AJ dopsat od spolužáků slovíčka i věty do sešitu.

Dopisovat  vše ze školních  sešitů M a ČJ a PRV

Omlouvání žáka

1.musí být na mail třídního učitele do tří dnů. Po návratu do třídy předložit omuvenku v žákovském zápisníku. Nad 3 dny - razítko lékaře.

Neomluvené hodiny musíme hlásit  na OSPOD a následují kázeňské postihy.