Základní škola Liberec Barvířská

Třída 4.C

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:

do:

Pondělí ČJ   M AJ  PŘ  HV
Úterý ČJ   AJ VL  ČJ
Středa ČJ   AJ TV PŘ
Čtvrtek       ČJ  AJ/M PČ   ČJ TV

ČJ

M  VL  VV  VV

Třídní učitelka: Martina Langpaulová, Konzultační hodiny: po předchozí domluvě Ut 9:55-10:40 hod.

E-mail: langpaulova@zs-barvirska.cz

Výchovná poradkyně: Jana Pěničková, E-mail: penickova@zs-barvirska.cz
konzultační hodiny: čt  10:00 - 10.35 + kdykoli po předchozí domluvě

Speciální pedagog: Karel Řehák,  rehak.karel@zschrastava.cz k zastižení v pátek ráno.

Třídní schůzky 21.11. čtvrtek od 17:00

Aktuálně děti odevzdávají čtenářský deník do 15.11.

Další četba je libovolná, děti odevzdají  6.1.2020 po nástupu do školy.

Četba na leden, únor: výběr z těchto autorů:  A.Lindgrenová (např. Ronja, dcera loupežníka), Jules Verne  nebo Rudyard Kipling (orientální tématika: Kim, Rikki- takki- tivi….). Četbu děti odevzdají do 28.2.2020

#jsemlaskavec

Happening pro školáky na oslavu Světového dne laskavosti 13. listopadu.

Zapojili jsme se do tohoto laskavého projektu. Projděte prosím s dětmi plyšáky. Pokud byste mohli nějakého postrádat, darujeme ho hasičskému sboru. Ti je pak dávají dětem při zásahu, aby tím zmírnili traumatický zážitek.

Přineste v pondělí 11.11.          Děkujeme

19.11. přibyl ještě jeden program od metodika prevence.

Etiketa. Program bude ve škole : 55Kč (platí se za třídu, ne za osobu. Platbu tedy nelze  v případě absence vracet).

Termíny čtvrtletních testů:

AJ 7.11.

ČJ 11.11.

M 13.11.

Vl slepé mapy 19.11.

Akce Listopad

12.11. Planetárium od 9:00-12:00 svačina a ČJ. 100kč.

6.11. Divizna  - téma včely. 50Kč, 2 lístky na MHD, svačina - bez učení.

27.11. St: dopravní hřiště. 2x lístek MHD, rukavice, přilba, svačina. Sraz u školy v 7:40

Škola v přírodě bude v Bartošově Peci, jako ve druhé třídě. Děti budou ubytováni v penzionu. Příští rok bude více aktivit a výlety.. Strava x denně. Jediný volný termín ..je po Velikonocích út- pá- 14.-17.9.2020 Cena včetně aktivit 2000kč. Ještě zjišťujeme cenu autobusu. Pojedeme společně se 4.B

Pomůcky : dřevěné tyčky od nanuků (rovné), 4x kelímek od jogurtu, 4x rolička od toal. papíru, kulatá krabička od tav. sýra, krabička od sirek. Nově: tuž. Standartně: barvy, pastelky voskovky. štětce kulaté i ploché. triko na malování a podložku. Paletu na míchání barev. Náhradní: lepidlo (tuhé i malý herkules), nůžky a fixu na maz. tabulku.       na geometrii potřebujeme tužku č. tři, nebo mikrotužku. Trojúhelník s ryskou prvítko 30 cm  a kružítko.Tabulky si necháme ve třídě. Děkuji

Vši:  Víte, že na toto téma koluje mezi rodiči stálespousta mýtů a nepravd?

Mezi časté mýty patří i to, že vši jsou znakem nedostatečné hygieny .Pokud chcete problém s výskytem vší VYŘEŠIT, na stránkách www.nyda.cz najdete spoustu užitečných rad a informací ke stažení, včetně rad a tipů pro rodiče.

www.proskoly.cz....... Děti dostaly přihlašovací údaje k těmto stránkám. Naleznete zde procvičování pro různé ročníky na konkrétní předměty.

Na příští týden si děti přinesou kružítko.

na geometrii potřebujeme tužku č. tři, nebo mikrotužku.

O projektu Čtení pomáhá

Zapojte své děti do radosti, kterou je čtení a zároveň možnost pomoci potřebným. Je potřeba jen znát knížku, zodpovědět krátký test a získáváte virtuálních 50kč, o kterých sami rozhodnete na jaký účel je s dětmi pošlete.

Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnete vy -  dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných projektů.

Zaregistrujte se na http://www.ctenipomaha.cz/  a motivace ode mě …. Za každý vyplněný test a odeslání částky na charitu, který potvrdí rodiče na můj mail, získáš jedničku do českého jazyka.

V době nepřítomnosti

AJ dopsat od spolužáků slovíčka i věty do sešitu.

Dopisovat  vše ze školních  sešitů M a ČJ a PRV

Omlouvání žáka

1.musí být na mail třídního učitele do tří dnů. Po návratu do třídy předložit omuvenku v žákovském zápisníku. Nad 3 dny - razítko lékaře.

Neomluvené hodiny musíme hlásit  na OSPOD a následují kázeňské postihy.