Základní škola Liberec Barvířská

Třída 4.A

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:
do:
Pondělí  ČJ  M  VL PČ
Úterý  ČJ  AJ  TV  ČJ
Středa ČJ   AJ VV  VV
Čtvrtek     ČJ  M  PŘ TV  ČJ
Pátek  AJ  M  ČJ VL  HV

Třídní učitelka: Klára Zádová

Konzultační hodiny:  úterý 10:50-11:35 , vždy po předchozí domluvě.

E-mail: zadova@zs-barvirska.cz

Výchovný poradce: Mgr. Jana Pěničková, email: penickova@zs-barvirska.cz

konzultační hodiny: pondělí 9.55 - 10.40 + kdykoli po předchozí domluvě

Fotogalerie na: zsbarvirska1415.rajce.net

Třídní fond:

Přijala jsem 10 370 Kč ( vybráno  13 600, ale 3230 dáno na pracovní sešity na anglický jazyk dříve, než jsem obnos přijala).

Faktura na pracovní sešity z anglického jazyka není, jelikož sešity ještě nebyly doručené na školu. (Až tak nastane, faktura bude k dispozici.)

Pracovní sešity  z ostatních předmětů stály 5 214 Kč , fakturu mám.

Takže zbývá v daném fondu 5156 Kč.

Dané peníze jsou určené pouze jako třídní fond, kterým budou hrazené  materiály VV, PČ a různé akce.

I tak to bylo původně myšleno.

Poplatek SRPDŠ ve výši 300 Kč v tom není započítán. Peníze získané za sběr papíru rovněž poputují na SRPDŠ.

Třídní fond je určen pro pomůcky a akce pro děti v dané třídě, poplatek SRPDŠ je určen pro různé akce školy, předáváme ho tedy škole.

Třídní důvěrník má informace, na co peníze jdou.

Byla jsem u hospodářky a ta mi řekla, že třídní fond ze 3. ročníku byl vyúčtován a paní učitelka Vám ho dávala na posledních třídních schůzkách. S těmito penězi nemám nic společného.

Pokud máte zájem, napište mi do školního e-mailu svoji  e-mailovou adresu, budu Vám průběžně posílat informace o pohybu peněz na účtu třídního  fondu, abyste měli přehled.

Zašlu Vám také ceny jednotlivých pracovních sešitů, za které byly nakoupeny.

Děkuji za spolupráci a přeji příjemný a pohodový víkend.

Připomínám, že 21. září (čtvrtek) od 17:00 jsou třídní schůzky. Těším se na Vás! Jinak v českém jazyce  opakujeme vyjmenovaná slova a slova k nim příbuzná.  Tak trénujte. Na říjen se plánuje výlet do Jizerských hor, bližší informace napíši.

Přeji pohodový víkend! :-)

Poprosím o laskavost. Pokud někdo z Vás má korálky, zbytky látek, vlny, knoflíky... Cokoliv, co se dá využít při VV nebo PČ, budu ráda! Přeji pěkný den!

21. září (čtvrtek)  třídní schůzky od 17:00

22. září sběr papíru   7:30

29. září je  ředitelské volno:-

V českém jazyce probíráme vyjmenovaná slova a slova k nim příbuzná. Opakujeme. Některým dětem to dělá problémy. Tak s nimi trénujte! :-) Děkuji za spolupráci!

Zdravím!

V českém jazyce budeme mít dvě části a to mluvnici/gramatiku a literaturu.

Literaturu budeme mít každé úterý a čtvrtek. Ve čtvrtek budeme mít "čtenářské dílny". Na ně si děti mohou přinést svou oblíbenou knihu, kterou si budou číst. Pro děti, které knihu nemají, mám připraveny nějaké knížky. Jedná se o dětskou beletrii.

Matematiku budeme dělit na aritmetiku a geometrii. Od pondělí do čtvrtka budeme probírat aritmetiku, každý pátek se budeme učit geometrii. Na ni je třeba nosit sešit bez linek, ořezanou tužku, pravítko, trojúhelník s ryskou a kružítko.

Vlastivědu dělíme na část dějepisnou a zeměpisnou. V pondělí se budeme učit historii, v pátky se dozvíme něco o geografii.

V pondělí děti nosí červené učebnice na vlastivědu a školní sešity na dějepisnou část. V pátky nosí modré učebnice na vlastivědu a sešity na zeměpisnou část.

Pomůcky  pro 4. ročník

Penál:

-2x pero, 1x negumovací pero
-měkkou tužku na kreslení
-2 tvrdé tužky do geometrie č. 3 (nebo mikrotužku s tvrdou tuhou na rýsování)
-gumu
-nůžky
-ořezávátko
-kružítko
-malé pravítko na podtrhávání
- pravítko 30 cm na rýsování
-sada dřevěných pastelek
-lepidlo tyčinka
 -trojúhelník s ryskou

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:
-vodové barvy
-sada temperových barev
-sada štětců s podpisem nebo označením
-sada fixů
-1x tenký černý fix
-voskovky
-tuš
-kelímek na vodu
-hadřík na štětce
-podložka nebo igelitový u:-brus na lavic:i
-umělá klovatina
-umělecké křídy
-pár špejlí
- modelína (stačí základní barvy)
- sada barevných papírů

Ostatní:

Sešity:

-3x 424
-1x 420
-4x544
-3x524
-notýsek
-obaly na sešity a učebnice

Sportovní den pro mateřské školy (Plačková)

V úterý 19. září 2015 se na naší škole uskutečnil již tradiční „Sportovní den pro mateřské školy“.

Jóga v hodině tělesné výchovy (Plačková)

V úterý 19.9.2017, v rámci seznamování s různými druhy sportů, proběhla i hodina jógy.