Základní škola Liberec Barvířská

Třída 2.C

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:

do:

Pondělí ČJ   M HV   ČJ/AJ VV
Úterý  M  ČJ PČ  ČJ
Středa M PRV  AJ ČJ
Čtvrtek        M ČJ  TV  TV ČJ

ČJ

M  PRV Č J

Třídní učitelka: Martina Langpaulová, Konzultační hodiny: po předchozí domluvě od 7:30-7:50 hod.

E-mail: langpaulova@zs-barvirska.cz

Výchovná poradkyně: Jana Pěničková, E-mail: penickova@zs-barvirska.cz
konzultační hodiny: pondělí 9.55 - 10.40 + kdykoli po předchozí domluvě

metodik prevence a doučování:  rehak.karel@zschrastava.cz

V prosinci plánujeme tyto akce:

18.12. Galerie – designové Vánoce od 10:00-12:45 30Kč

19.12. 3. a 4. hod ván. besídka 2.C (s sebou malý vzoreček cukroví)

20.12. předvánoční kino ( 80Kč, nebude možnost kupovat pocorn a colu)

21.a22. 12. ředitelské volno

Nápojový automat - v prvním patře je dětem k dispozici o velké přestávce nápojový automat Bonaqua. V nabídce jseou malé lahvičky minerální vody a džusy. Ceny jsou od 13Kč do 20Kč.

16.11. Přijede na besedu pan spisovatel. Přiveze s sebou knihy a případní zájemci si je budou moci po besedách koupit za 200 Kč i s věnováním a podpisem. Taktéž přivezu nějaké placky a záložkydo knih s Kapříkem Metlíkem za 10-20 Kč/ks.

Mezi semifinálovými příběhy o dobrých skutcích mohou děti vybírat ty nejlepší až do 8. listopadu 2017. Hlasování probíhá online na webových stránkách www.detskycinroku.cz. Cílem Dětského činu roku je vyzdvihovat pozitivní skutky dětí, a tak inspirovat celou společnost v konání dobra, toleranci a zájmu o druhé. Díky hlasování se žáci mohou seznámit s několika hrdinskými, obětavými a laskavými příběhy svých vrstevníků, které je mohou třeba motivovat k vlastnímu dobrému skutku!

Pomůcky: děti potřebují malé pravítko a tužku č. 2

Plán akcí

31.10. od 10hod ND – Komáři se ženili (peníze jsme převedli z října)

13.11. Knihovna – Čertík Fidibus od 10:00 (zdarma)

16.11. Beseda se spisovatelem J. Opatřilem ,  1. Hodina, cena 60Kč

20.11. Projektový den Spánek

Třídní schůzky.... zapíši do ŽK

Co patří do tříděného hliníku

nápojové plechovky, víčka od jogurtů, termixů apod., obaly od měkkých sýrů, paštik, čokolád atd., šroubovací uzávěry od nápojů a zavařovací víčka, tuby od léčiv; hliníkové nádobí a příbory, žaluzie, stanové konstrukce, lehátka apod.

Co nepatří do tříděného hliníku

fólie spojené s papírem a plastem (obaly od žvýkaček, vnitřní obal cigaretové krabičky, pytlíky od kávy, polévek, obaly od arašídů, mražených krémů, obaly od trvanlivého mléka v krabicích); nádoby nebo jiné předměty kombinované s železnými či jinými prvky apod.

Jak ho budeme sbírat?

Hliník doma pečlivě omyjte. Vždy roztřiďte na plechovky, které vymyjte a sešlápněte (pozor musíte zkontrolovat, jestli je to opravdu hliník viz výše) a víčka od jogurtů a ostatní drobný sběr.

Vše dobře zvažte a zapište hmotnost.

Odevzdejte třídnímu učiteli, který provede ještě jednu kontrolu.

Vždy poslední pátek v měsíci (většinou) během velké přestávky bude vybrán sběr za celou třídu.

Svatý Martin nepřijel na bílém koni (Novotná)

Již tradičně jsme se společně sešli v Martinském průvodu.

ZÁKLADNÍ KOLO FLORBALOVÉ SOUTĚŽE STARŠÍCH ŽÁKŮ (Václav)

Úterý 7.11.2017 bylo na naší škole vyhrazeno k sehrání základní skupiny florbalové postupové soutěže starších žáků.