Základní škola Liberec Barvířská

Třída 2.C

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:

do:

Pondělí ČJ   M HV   ČJ/AJ VV
Úterý  M  ČJ PČ  ČJ
Středa M PRV  AJ ČJ
Čtvrtek        M ČJ  TV  TV ČJ

ČJ

M  PRV Č J

Třídní učitelka: Martina Langpaulová

Konzultační hodiny: po předchozí domluvě od 7:30-7:50 hod.

E-mail: langpaulova@zs-barvirska.cz

Výchovná poradkyně: Jana Pěničková
konzultační hodiny: pondělí 9.55 - 10.40 + kdykoli po předchozí domluvě
E-mail: penickova@zs-barvirska.cz

Co patří do tříděného hliníku

nápojové plechovky, víčka od jogurtů, termixů apod., obaly od měkkých sýrů, paštik, čokolád atd., šroubovací uzávěry od nápojů a zavařovací víčka, tuby od léčiv; hliníkové nádobí a příbory, žaluzie, stanové konstrukce, lehátka apod.

Co nepatří do tříděného hliníku

fólie spojené s papírem a plastem (obaly od žvýkaček, vnitřní obal cigaretové krabičky, pytlíky od kávy, polévek, obaly od arašídů, mražených krémů, obaly od trvanlivého mléka v krabicích); nádoby nebo jiné předměty kombinované s železnými či jinými prvky apod.

Jak ho budeme sbírat?

Hliník doma pečlivě omyjte. Vždy roztřiďte na plechovky, které vymyjte a sešlápněte (pozor musíte zkontrolovat, jestli je to opravdu hliník viz výše) a víčka od jogurtů a ostatní drobný sběr.

Vše dobře zvažte a zapište hmotnost.

Odevzdejte třídnímu učiteli, který provede ještě jednu kontrolu.

Vždy poslední pátek v měsíci (většinou) během velké přestávky bude vybrán sběr za celou třídu.

Úteý 5.9. výua do 10:40 hod

Informace:

Platbu na pomůcky a pracovní sešity (300+700Kč) prosím uhradit do 12.9.

Třídní schůzky se budou konat 21.9. od 17hodin.

V tomto pololetí děti čeká povinný plavecký výcvik, který začne od čtvrtka 21.9.

(v prvních dvou týdnech budeme mít tělocvik). Děti budou potřebovat ručník, plavky, plaveckou čepici,  sprchový gel,

hřeben - nejlépe do batůžku - budeme chodit pěšky.

POKUD U VÁS DOŠLO KE ZMĚNĚ TEL. ČÍSLA, MAIL. ADRESY , BYDLIŠTĚ NEBO ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY, PROSÍM POŠLETE NA LIÍSTEČKU PO DĚTECH.

MOC DĚKUJI

LANGPAULOVÁ

Organizace prvního týdne:

4.9. 1hodina (bez pomůcek)

5.9. 2hodiny (penál, notýsek, svačina, aktovka na učebnice)

6.9. den v přírodě (2 lístky na MHD nebo městská karta, batoh se svačinou, malé kapesné) do 11:35

7.9. podle rozvrhu

8.9. podle rozvrhu

Termín schůzky s rodiči: pondělí 28.8.2017  12:30 - 13:00 hod.

Prosím, aby rodiče dětem zkontrolovali:

pastelky, vodovky, voskovky, tuhé lepidlo, malý herkules, 2 tužky, 2 pera, gumu, 2 štětce kulaté, dva ploché, modelínu.

Budeme potřebovat i zmizík, používat mazací tabulku ke které potřebujeme 2 stíratelné fixy. Nůžky, igelit na lavici, kelímek na vodu, hadřík na VV. (zástěrka, nebo tričko je na vašem zvážení), úkolníček podle vašeho vkusu.

Budeme vybírat peníze na pracovní sešity - cca 700Kč a na třídní fond 300Kč (např. běžné sešity,  temperové barvy, barevné čtvrtky, doplňky na PČ).

Těší se na Vás paní učitelka Martina Langpaulová

Sportovní den pro mateřské školy (Plačková)

V úterý 19. září 2015 se na naší škole uskutečnil již tradiční „Sportovní den pro mateřské školy“.

Jóga v hodině tělesné výchovy (Plačková)

V úterý 19.9.2017, v rámci seznamování s různými druhy sportů, proběhla i hodina jógy.