Základní škola Liberec Barvířská

Třída 2.B

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:

do:

Pondělí  ČJ  M PČ  ČJ/AJ  PRV
Úterý ČJ   M  HV  ČJ
Středa  M ČJ AJ   VV  ČJ
Čtvrtek      ČJ  ČJ  PRV
Pátek TV  TV  ČJ

Třídní učitelka: Michaela Klúčiková

E-mail: klucikova@zs-barvirska.cz

Výchovná poradkyně: Mgr. Jana Pěničková

v pondělí bude pololetní písemka z češtiny.

Bude tam - počet vět v textu, počet slov ve větě, počet slabik a hlásek ve slově, slova stejného a opačného významu, slova nadřazená, podřazená a souřadná, tvoření vět tázacích, rozkazovacích a přacích, doplňování y-i po měkkých a tvrdých souhláskách. Učivo máme mnohokrát procvičené, mělo by to být OK.

ve čtvrtek 18.1. jdou děti s rozšířenou výukou jazyků na anglické divadlo. Vybíráme 60,-Kč do středy. Netýká se to Patrika, obou Nikolek a Angelíny.

před dvěma měsíci jsem Vás žádala o rodinné fgotografie na projekt Moje rodina, který v prvouce děláme vždy ve druhých třídách, když probíráme téma RODINA.

Vzhledem k tomu, že z celé třídy přinesly fotky pouze tři děti, a také že téma Rodina jsme probírali již v listopadu, nemá smysl projekt začínat.

Fotografie tedy vracím, třem rodinám děkuji za spolupráci a musím poznamenat, že se mi za dlouhá léta nestalo, že by mou žádost o spolupráci rodiče takto ignorovali.

S pozdravem M.K.

19. 12. Vážení rodiče,

na Vánoční prázdniny nedostanou děti žádný úkol, aby si mohly užít sváteční dny.

Nicméně domů dostanou všechny sešity a prosím, aby si dopsaly, pokud jim někde něco chybí.

Dále by si měly pravidelně číst a procvičovat psaní Y-I po měkkých a tvrdých souhláskách. V lednu je čekají pololetní písemky.

PŘEJI VÁM KRÁSNÉ A RADOSTNÉ VÁNOCE A DO PŘÍŠTÍHO ROKU HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍ A ÚSPĚCHŮ V OSOBNÍM I PRACOVNÍM ŽIVOTĚ.

M. KLÚČIKOVÁ

10. 11. Vážení rodiče,

Na projekt „MOJE RODINA“ budou děti potřebovat společnou fotografii všech členů, žijících v domácnosti. Nejlépe z dovolené, oslavy narozenin, Vánoc…. Formát libovolný, klidně větší, vytištěnou z tiskárny.

Děkuji za spolupráci, M.K.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V pátek byl ve škole instalován automat na nápoje. Byla bych ráda, aby si děti z mé třídy nápoje nekupovaly.  Nemám s tím dobré zkušenosti, mince se dětem ztrácí, do automatu je často neháží správně a pak jim je automat nevrátí a ani nemají pití. Nechci řešit ještě tyto záležitosti. Děkuji za pochopení, M.K.

Poděkování

Děkujeme za sběr hliníku Vávrovým, Ducháčkovým, Schánilovým,Škaloudovým, Vitíkovým a Loskotovým. Těšíme se na další spolupráci. M.K.