Základní škola Liberec Barvířská

Třída 2.A

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:

do:

Pondělí Čj Čj  M  Aj
Úterý Čj Čj  M  Pr
Středa Čj  Tv Tv
Čtvrtek       Čj Aj  Pr Vv
Pátek Čj   Čj  M  Hv

*změna rozvrhu vyhrazena

oznamujeme Vám změnu třídní učitelky. Vaše děti bude nyní vyučovat paní Markéta Plecháčová, která dosud zastupovala třídní učitelku.

Třídní učitelka: Markéta Plecháčová

Konzultační hodiny: pondělí 13:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

E-mail: plechacova@zs-barvirska.cz

Výchovná poradkyně: Jana Pěničková, email: penickova@zs-barvirska.cz, konzultační hodiny: pondělí 9:55 - 10:40 + kdykoliv po předchozí domluvě

Speciální pedagog: Karel Řehák, rehak.karel@zschrastava.cz

Plán na LEDEN

3.1. nástup do školy

8.1. Ekologický program ve škole „TONDA – obal “

11. 1. Změna ve výuce- z organizačních důvodů bude tento týden probíhat výuka plavání ve čtvrtek, (ve středu výuka dle rozvrhu).

18.1. Anglické divadlo v Domě kultury – pouze skupina s rozšířenou výukou AJ, vybírám 60,- do 12.1.

31.1. Vysvědčení rozdáváme 1. vyučovací hodinu, poté odcházíme do bazénu na závěrečnou výuku plaveckého výcviku,

(výpis z vysvědčení se nevrací)j.

2.2. Pololetní prázdniny (jeden den)

Od 2. pololetí tj. od února bude změna rozvrhu – včas upřesním. Prosím, aby si děti donesly věci na cvičení + sportovní obuv do tělocvičny.

Připomínám, zaplacení zálohy na ŠvP do 31. ledna 2018.

INFORMACE - Škola v přírodě

Termín: 14. - 18. května 2018

Cena: 2000,- (do konce ledna vybírám zálohu 1000,- , doplatek prosím uhradit do konce března 2018)

Místo pobytu: penzion Hamštejn (www.penzionhamstejn.cz/fotogalerie-penzionu)

Domácí úkoly

každý pátek první hodinu čteme (stačí nosit čítanku na pátek) úkol ze čtení z Čítanky bude přes víkend na čtecí kartě

úterý zadávám úkol z písanky

ostatní dny domácí úkoly z Českého jazyka nebo Matematiky

některé dny i z jiných předmětů

Domácí příprava slouží k procvičení, zopakování a upevnění učiva, které bylo probrané ve škole.

Plavecký výcvik -  probíhá do konce měsíce ledna.

děti mají možnost po plavání se klouzat na malé nerezové skluzavce (ne na toboganu). Trenérky plavání vyžadují souhlas zákonnýc zástupců. Pokud souhlasíte/nesouhlasíte, aby vaše dítě se mohlo klouzat, napiště mi to prosím do úkoláčku.

Úhrada zájmových kroužků a SRPDŠ

Připomínám úhradu zájmových kroužků na 2. pololetí.

Nadále vybírám 300Kč (150Kč sourozenci) SRPDŠ. Děkuji.

Podpisy DÚ

Podepisujte prosím dětem domácí úkoly, stvrzujete tím, že jste o domácím úkolu veděli.

Změna ceny obědů od ledna 2018: 1.-4. třída, cena 24,-/porce měsíční platba 480,-

Učivo

V týdnu od 8.-12. 1. si napíšeme pololetní test z M a ČJ. V týdnu od 15. - 19.1. si napíšeme pololetní test z PRV a AJ 4. lekce.

Čj     -  stále je potřeba každý den nahlas číst alespoň 1 str.
       -   procvičování tvrdých i měkkých souhlásek

M     - Řády, Sčítání, odčítání bez přechodu přes 10 (počítáme do 100)

PRV  -  Zdraví

AJ     - 4. lekce

Poděkování

Děkujeme Elišce Marcinkové za největší sběr papíru. Děkuji i ostatním žákům, kteří přinesli sběr papíru a nadále nosí sběr hliníku.

Pár užitečných rad ke sběru hliníku:

Co patří do tříděného hliníku - nápojové plechovky, víčka od jogurtů, termixů apod., obaly od měkkých sýrů, paštik, čokolád atd., šroubovací uzávěry od nápoju a zavařovací víčka, tuby od léčiv, hliníkové nádobí a příbpry, žaluzie, stanové konstrukce, lehátka apod.

Co nepatří do tříděného hliníku - folie spojené s papírem a plastem (obaly od žvýkaček, vnitřní obal cigaretové krabičky, pytlíky od kávy, polévek, obaly od arašídů, mražených kréml, obaly od trvanlivého mléka v krabicích), nádovy nebo jiné předměty kombinované  s železnými ci jinými prvky apod.

Jak ho budeme sbírat - hliník doma pečlivě omyjte. Vždy roztřiďte plechovky, které vymyjte a sešlápněte (pozor musíte zkontrolovat, jestli je to opravdu hliník viz. výše) a víčka od jogurtů a ostatní drobný sběr. Vše dobře zvažte a zapište do úkoláčku hmotnost.

Vždy poslední pátek v měsíci většinou během velké přestávky bude sběr vybrán za celou třídu.

ODKAZ NA FOTOGALERII ŠVP 2016/2017:

Fotogalerie z pasování na:

Foto z Atletického dne: