Základní škola Liberec Barvířská

Třída 2.A

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.
od:

do:

Pondělí Čj Čj  M  Aj
Úterý Čj Čj  M  Pr
Středa Čj  Tv Tv
Čtvrtek       Čj Aj  Pr Vv
Pátek Čj   Čj  M  Hv

*změna rozvrhu vyhrazena

Třídní učitelka: Petra Vaníčková

Konzultační hodiny:Pondělí 13:00 - 14:00 (po předchozí domluvě)

E-mail: vanickova@zs-barvirska.cz

Výchovná poradkyně: Jana Pěničková, email: penickova@zs-barvirska.cz, konzultační hodiny: pondělí 9:55 - 10:40 + kdykoliv po předchozí domluvě

Metodik prevence + doučování: rehak.karel@zschrastava.cz

Domácí úkoly

každý pátek první hodinu čteme (stačí nosit čítanku na pátek) úkol ze čtení z Čítanky bude přes víkend na čtecí kartě

úterý zadávám úkol z písanky

ostatní dny domácí úkoly z Českého jazyka nebo Matematiky

některé dny i z jiných předmětů

Domácí příprava slouží k procvičení, zopakování a upevnění učiva, které bylo probrané ve škole.

Plavecký výcvik - děti mají možnost po plavání se klouzat na malé nerezové skluzavce (ne na toboganu). Trenérky plavání vyžadují souhlas zákonnýc zástupců. Pokud souhlasíte/nesouhlasíte, aby vaše dítě se mohlo klouzat, napiště mi to prosím do úkoláčku.

Úhrada zájmových kroužků a SRPDŠ

Připomínám úhradu zájmových kroužků. Dostala jsem instrukci od paní sekretářky, že peníze žáci mají hradit třidním učitelům. Kdo doposud neuhradil, ať urychleně uhradí, jinak žák bude vyloučen z kroužku, byl na úhradu dostatečný čas.  Nadále vybírám 300Kč (150Kč sourozenci) SRPDŠ. Děkuji.

Podpisy DÚ

Podepisujte prosím dětem domácí úkoly, stvrzujete tím, že jste o domácím úkolu veděli.

Plán na měsíc Listopad

ČJ (opakování interpunkčních znamének, slov nadřazených, podřazených, souřadných, nová látka u, ú, ů)

M (nadále rozklad čísel, číselné osy, slovní úlohy, sčítání a odčítání do 20, nová látka základní geometrické tvary)

PV (jehličnaté a listnaté stromy, savci, ptáci, ovoce, zelenina )

PČ a VV (práce s přírodninami)

čtvrtek 16. 11. Beseda se spisovatelem J. Opařilem, 1hod. cena 50Kč (možnost zakoupení knihy O kapříkovi 200Kč, záložek 20Kč, 10Kč placky apod., děti které budou mít zájem, si mohou přinést finanční hotovost a zakoupit)

úterý 21. 11. Projektový den Zdravý spánek - přednáška o nevidomích lidech, ukázka pomůcek aj., vybírám 10Kč na žáka

čtvrtek 23. 11. Třídní schůzky 17:00-17:40 (na TCH budu vybírat 1000Kč zálohu na školu v přírodě, která proběhne od 14. - 18. 5. 2018 v Českém ráji v penzionu Hamštejn) (fotografie penzionu http://www.penzionhamstejn.cz/)

Poděkování

Děkujeme Elišce Marcinkové za největší sběr papíru. Děkuji i ostatním žákům, kteří přinesli sběr papíru a nadále nosí sběr hliníku.

Pár užitečných rad ke sběru hliníku:

Co patří do tříděného hliníku - nápojové plechovky, víčka od jogurtů, termixů apod., obaly od měkkých sýrů, paštik, čokolád atd., šroubovací uzávěry od nápoju a zavařovací víčka, tuby od léčiv, hliníkové nádobí a příbpry, žaluzie, stanové konstrukce, lehátka apod.

Co nepatří do tříděného hliníku - folie spojené s papírem a plastem (obaly od žvýkaček, vnitřní obal cigaretové krabičky, pytlíky od kávy, polévek, obaly od arašídů, mražených kréml, obaly od trvanlivého mléka v krabicích), nádovy nebo jiné předměty kombinované  s železnými ci jinými prvky apod.

Jak ho budeme sbírat - hliník doma pečlivě omyjte. Vždy roztřiďte plechovky, které vymyjte a sešlápněte (pozor musíte zkontrolovat, jestli je to opravdu hliník viz. výše) a víčka od jogurtů a ostatní drobný sběr. Vše dobře zvažte a zapište do úkoláčku hmotnost.

Vždy poslední pátek v měsíci většinou během velké přestávky bude sběr vybrán za celou třídu.

ODKAZ NA FOTOGALERII ŠVP 2016/2017:

Fotogalerie z pasování na:

Foto z Atletického dne:

Svatý Martin nepřijel na bílém koni (Novotná)

Již tradičně jsme se společně sešli v Martinském průvodu.

ZÁKLADNÍ KOLO FLORBALOVÉ SOUTĚŽE STARŠÍCH ŽÁKŮ (Václav)

Úterý 7.11.2017 bylo na naší škole vyhrazeno k sehrání základní skupiny florbalové postupové soutěže starších žáků.