Záložka do knihy spojuje (Šímová)

I v letošním roce se děti z prvního stupně zapojily do mezinárodního česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje. Letošní ročník měl podtitul Tajuplný svět knižních příběhů. Byla nám vybraná škola V Čaklově, nedaleko Prešova. Děti obou škol vyrobí záložky do knih, které si pak vymění.
V tomto roce jsme však nezůstali pouze u záložek. Třída 5.B se spojila přes Skype s kamarády ze Slovenska a povídali si o jejich škole a třídě a dávali si navzájem hádanky, ve snaze poznat se co nejlépe a slyšet jazyk slovenských dětí.